Dolar
7.5555
0.1166%
Euro
8.9623
0.0938%
Altın
1950.56
0.3276%
Borsa
1111.96
0.117%
G. Altın
473.93
0.468%
Bitcoin
82990.94
0.4052%
20ºC
İstanbul
Çok bulutlu 20 C

  Avusturya'daki Türk derneğine saldırı

  Wels şehrinde faaliyet gösteren Avrasya Kültür ve Spor Derneği'ne molotof kokteyli ile saldırı düzenlendi.
  • DHA
  • 15.08.2016 - 17:32
  Avusturya'daki Türk derneğine saldırı

  Avusturya daki Türk derneğine saldırı #1

  Yukarı Avusturya eyaletine bağlı Wels şehrinde faaliyet gösteren Avrasya Kültür ve Spor Derneği'ne molotof kokteyli ile saldırı düzenlendi.

  DERNEĞİN CAMLARI KIRILDI

  Saldırıda derneğin camının kırıldığını belirten Dernek Başkanı Mustafa Arslantaş komşuların ifadesine göre, saldırıyı 2 kişinin gerçekleştirildiğini ve polis tarafından yakalandıklarını aktardı.

  Avusturya daki Türk derneğine saldırı #2

  "ATILAN MOLOTOFLAR PATLASAYDI BİNADAKİ AVUSTURYALILAR YANACAKTI"

  Avusturya'daki Türklere karşı oluşturulan atmosferin endişeleri artırdığını ifade eden Arslantaş, "Şu anda bütün Avrupa'da Türklere karşı bir önyargı var. Bu yüzden PKK'lıların ve aşırı sağcıların hedefindeyiz. Atılan molotof kokteyli patlasaydı binadaki Avusturyalılar yanacaktı" dedi.

  PKK SEMPATİZANI OLABİLECEĞİNİ BİLDİRİLDİ

  Polis, derneğe yapılan saldırı ile bağlantıları bulunduğundan şüphelenilen 2 kişinin yakalandığını ve zanlıların terör örgütü PKK sempatizanı olabileceğini bildirdi. Arslantaş, saldırganlarla ilgili şikayette bulunduklarını ve soruşturma açıldığını kaydetti.

  Avusturya daki Türk derneğine saldırı #3

  DARBE KARŞITI GÖSTERİLER ELEŞTİRİLMİŞTİ

  Avusturya'da yaşayan Türkler, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Türk bayraklarıyla sokaklara dökülerek darbe karşıtı gösteriler düzenlemiş, ülkedeki bazı siyasetçiler ile medya organları da Türkiye aleyhine açıklamalar ve yayınlar yapmıştı.

  Wiener Neustadt'ta Türk bayraklarının balkonlara asılmasının yasaklanmasından sonra ülkede Türk derneklerinin kapatılması, bozkurt işareti yapanların cezalandırılması, Türklerin gösteri ve yürüyüş hakları ile Avusturya vatandaşlıklarının iptal edilmesi yönünde bazı açıklamaların yapıldığı görülmüştü.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir