Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.385
1.67%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Avusturyalı vekilden PKK çıkışı

  Avusturya vekil Schennach, Hakkari saldırısı ile ilgili olarak PKK'yı kınadı.
  • 19.10.2011 - 18:16
  Avusturyalı vekilden PKK çıkışı

  Avusturyalı vekilden PKK çıkışı #1

  Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi (AİBPA) Ekonomik ve Mali Konular, Sosyal İşler ve Eğitim Komitesi toplantısına katılan Avusturya Milletvekili Stefan Schennach, AA muhabirine Hakkari'deki terör saldırısını değerlendirdi.

  "HABERİ GECE ALDIK, ŞOK OLDUK"

  AİBPA'nın toplantısı için dün gece Türkiye'ye geldiklerini belirten Avusturya Milletvekili Stefan Schennach, ''Dün gece bu saldırıları haber aldık ve gerçekten şok olduk. Bizim için şaşırtıcı bir olay olduğunu söyleyebiliriz. Terörizmi her zaman kınıyoruz. Gerçekten çok üzücü'' dedi.

  "BU BİR TERÖRDÜR"

  AB ülkelerinin tamamının teröre karşı olduğunu belirten Schennach, özellikle AİBPA'nın Akdeniz havzasının barış ve kalkınma bölgesi olmasını istediğini kaydetti.

  Teröristlerin uluslararası platformda farklı bir resim ortaya koymaya çalıştıklarına dikkati çeken Schennach, şöyle konuştu: ''Teröristler uluslararası platformda sanki yaptıkları terör eylemi değil de bir savaş olduğu izlenimi yaratmak istiyorlar. Ama bu bir terördür, savaş değildir. Bunun karıştırılmaması gerekiyor. Ordunun kışlalarına yapılan saldırıyla, tren istasyonunda bekleyen halka yapılmış saldırı aynı saldırıdır ve hiçbir şekilde savaş olarak nitelendirilemez. Bu bir terör eylemi olarak nitelendirilmelidir. Bu hataya düşmemek lazım. Bunu bir savaş gibi görmemek lazım. Suçlularla, teröristlerle mücadele olarak görmek lazım.''


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir