Petrol
93.63
-0.02%
Euro
18.2576
-0.11%
Dolar
17.9458
-0.01%
Altın
1.016
-0.01%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
424.691
-2.31%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C

  Ayetullah Ali Hamaney ABD'ye rest çekti

  İran'ın dini liderinden ABD'ye tehdit gibi açıklama: Tahran'a herhangi bir yaptırım karşılık bulacaktır.
  • 17.10.2011 - 06:40
  Ayetullah Ali Hamaney ABD'ye rest çekti

  Ayetullah Ali Hamaney ABD ye rest çekti #1

  İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisine yönelik suikast planı üzerine Tahran yönetimine karşı alınacak herhangi bir önlemin "kararlı" bir yanıt bulacağını söyledi.

  KARŞILIK BULACAKTIR

  Hamaney, devlet televizyonunda yayınlanan açıklamasında, "Amerikalı yetkililer birtakım hayallere kapıldılarsa, siyasi ya da güvenlikle ilgili herhangi uygunsuz bir eylemin, İran tarafından kararlı bir karşılık bulacağını bilmek zorunda olduklarını" belirtti.

  AMAÇ DİKKATLERİ BAŞKA YÖNE ÇEKMEK

  Ayetullah Ali Hamaney, ABD'nin İran'ı terörle suçlamasının nedeninin, dikkatleri Wall Street'teki gösteriler ve ekonomik sıkıntılardan başka yöne çekmek olduğunu savunarak, bu komplo teorisinin işe yaramadığını ve yaramayacağını bildirdi.

  SUİKASTE BAŞVURMAYA İHTİYACIMIZ YOK

  İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad da resmi İRNA ajansına, "İran medeni bir ülkedir ve suikaste başvurmaya ihtiyacı yoktur" açıklamasında bulundu ve ABD'yi kastederek, "Terör kültürü sizlere aittir" diye konuştu.

  ABD'de bu hafta 2 İranlı, Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisi Adil El Cubeyr'e suikast planı yapmakla suçlanmıştı. Suçlananlardan birinin, İran El Kuds Gücü'nün üyesi olduğu belirtilmişti.

   

   

   


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir