Euro
10.0609
0.02%
Dolar
8.5279
0.02%
Altın
480.76
0.05%
Borsa
1.418
-0.42%
Bitcoin
405.482
0.31%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  BAE'de cinsiyet eşitliği ödülleri erkeklere verildi

  Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid el Maktum'un, cinsiyet eşitliğini tevşik ettirmek amacıyla her yıl dağıttığı ödüllerin sahibi, bu yıl erkekler oldu.
  • Haber Merkezi
  • 28.01.2019 - 19:49
  BAE'de cinsiyet eşitliği ödülleri erkeklere verildi

  BAE'de iş hayatında kadın-erkek eşitliğini destekleyenlere verilen cinsiyet eşitliği ödülleri, bu yıl da sahibini buldu. Geleneksel olarak dağıtılan ödüllerin sahipleri, cinsiyet eşitliği kavramına uzak bir durum oluşturarak tezat meydana getirdi.

  Bu durumun sebebi ise ödül alan herkesin erkek olması oldu.

  BAE de cinsiyet eşitliği ödülleri erkeklere verildi #1

  ERKEKLERE ÖDÜL DAĞITILDI

  Cinsiyet eşitliğini en iyi destekleyen hükümet kurumu, cinsiyet eşitliğini en iyi destekleyen federal otorite, cinsiyet eşitliğini en iyi destekleyen girişim gibi alanlarda Maliye Bakanlığı, Federal R ekabet ve İstatistik Kurumu, İnsan Kaynakları Bakanlığı ödüle layık görüldü.

  BAE'deki cinsiyetçi yapından ötürü de bu bakanlık ve kurumlar adına ödül almaya gelen temsilciler de hep erkek oldu. Ödül töreninin paylaşıldığı fotoğraflardaki tek kadın ise ödül alan kişinin yanında duran kişi oldu.

  BAE de cinsiyet eşitliği ödülleri erkeklere verildi #2

  TANITIM BÜROSUNDAN AÇIKLAMA

  BAE Cinsiyet Dengesi Endeksi Ödülleri, 2015'te hükümetin koyduğu kadınların iş hayatına katılımı hedeflerine ulaşma yönünde kaydedilen ilerlemeyi, tanıma ve tanıtmayı hedefliyor.

  BAE de cinsiyet eşitliği ödülleri erkeklere verildi #3

  BAE'nin resmi basın bürosunun Twitter hesabından şu paylaşım yapıldı:

  "Emirlikler'in kadınlarıyla gurur duyuyoruz. Ülkemizin geleceğini şekillendirme konusunda merkezi bir rolü üstleniyorlar. Cinsiyet eşitliği, hükümet kurumlarımızın temel direği haline geldi."

  Yapılan açıklama sonrasında ödül töreninin fotoğrafları, alay konusu oldu.

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir