Petrol
110.27
-0.58%
Euro
17.0192
-0.10%
Dolar
15.9364
0.07%
Altın
949.72
0.10%
Borsa
2381
0.36%
Bitcoin
472.695
-2.37%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C

  Bağış'tan AB'ye Güney Kıbrıs eleştirisi

  Egemen Bağış AB'ye "Rumlara karşı havuç-sopa dengesini hiç kuramadınız'' eleştirisinde bulundu.
  • 28.01.2012 - 00:11
  Bağış'tan AB'ye Güney Kıbrıs eleştirisi

  Bağış tan AB ye Güney Kıbrıs eleştirisi #1

  İsviçre'nin Davos kasabasında devam eden Dünya Ekonomik Forumunun ''Avrupa'yı Yeniden Modellemek'' oturumunda konuşan AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ''AB aday ülkelere gösterdiği hassasiyeti, üye ülkelere de göstermeli. Örneğin, AB Rekabet Komiseri Joaquin Almunia başta olmak üzere Komisyon üyelerinin Türkiye'nin müktesebata uyumu konusunda gösterdikleri hassasiyeti takdir ediyoruz. Ama aynı hassasiyet üye ülkeler söz konusu olduğunda da gösteriliyorsa bir anlam taşır'' dedi.

  "İYİ HABER GELMESİ İÇİN NE YAPTINIZ?"

  Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Polonya Başbakanı Bronislaw Komorowski, Finlandiya Başbakanı Jyrki Tapani Katainen, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjron Jagland, Belçika Başbakan Yardımcısı Vincent Van Quickenborne, İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt ve AB Komisyonu Başkan Yardımcıları Antonio Tajani ve Joaquin Almunia gibi isimlerin diğer konuşmacılar arasında bulunduğu oturumda Bağış AB'ye ''Kıbrıs'tan iyi haber gelmesi için ne yaptınız? Rumlara karşı havuç-sopa dengesini hiç kuramadınız'' eleştirisinde bulundu.

  Başmüzakereci Bağış, ''Üye olduktan sonra her şey mübah anlayışı AB için bir tehdittir'' ifadesini kullandı.

  "KRİZDEN ÇIKIŞ YOLU GENİŞLEMEK"

  Bağış, ''AB için krizden çıkış yolu genişlemedir. Genişleme perspektifinin canlı tutulması AB için olmazsa olmazdır'' diyerek Türkiye'nin üyeliği halinde AB pastasının ve buradan üye ülkelere düşen dilimlerin büyüyeceğini anlattı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir