Petrol
110.37
-1.06%
Euro
16.34
1.42%
Dolar
15.65
1.10%
Altın
918.85
-0.31%
Borsa
2407
-0.50%
Bitcoin
477.287
-0.99%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Barzani: Bağımsızlık hakkımız geri adım atmayacağız

  Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani, bağımsızlığın ve bağımsızlık için yapılacak referandumun Kürtlerin de hakkı olduğunu ve bundan geri adım atmayacaklarını söyledi.
  • 09.07.2014 - 15:28
  Barzani: Bağımsızlık hakkımız geri adım atmayacağız

  mesut barzani

  Mesut Barzani, Irak halklarına yönelik Arapça yayımladığı mesajda, bağımsızlığın ve bağımsızlık için yapılacak referandumun Kürtlerin de hakkı olduğunu ve bundan geri adım atmayacaklarını söyledi.

  "IRAK'IN PARASI KÜRTLERE KARŞI KULLANILIYOR"

  Irak'ta yaşayan halklara yönelik Arapça bir mesaj yayımlayan Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Irak'ta yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Lideri olduğu Irak Kürdistan Demokrat Partisi'nin internet sitesinde yayınlanan mesajda Barzani, Irak merkezi hükümetinin Kürt halkına karşı kirli bir kampanya başlattığını ifade ederek, "Hükümetin tüm kurumları bu kampanyada kullanılıyor. Merkezi yönetim, Irak'ın paralarını Kürtlere karşı yürütülen kampanyada kullanıyor" dedi.

  REFERANDUM KÜRTLERİN DE HAKKI

  Bağımsızlığın ve bağımsızlık için yapılacak olan referandumun Kürtlerin de hakkı olduğunu ve bundan geri adım atmayacaklarını söyleyen Barzani, "Yıllarca anayasanın uygulanmasını bekledik ama, Maliki anayasayı ihlal etmekten hiçbir zaman geri durmadı. Bunun neticesinde de Irak felaketten felakete sürüklendi. Irak'ta, yaşananlardan Irak'ı yeni bir diktatörlük versiyonu ile yönetmek isteyenler sorumludur" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir