Petrol
93.19
0.92%
Euro
18.2556
0.06%
Dolar
17.9639
0.28%
Altın
1.026
0.44%
Borsa
2926
0.44%
Bitcoin
439.407
1.23%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C
  Barzani: Keşke Öcalan da aramızda olsaydı

  Barzani: Keşke Öcalan da aramızda olsaydı

  Türkiye, Irak, İran ve Suriye’deki Kürt grup ve parti temsilcilerini Kuzey Irak’ta toplandı.
  • 23.07.2013 - 20:41

  Barzani: Keşke Öcalan da aramızda olsaydı #1

  Irak'ın kuzeyindeki Bölgesel Kürt Yönetimi (IKYB) Başkanı Mesud Barzani, Ulusal Kürt Kongresi hazırlıkları için dün gece düzenlediği toplantıda Öcalan'a da mesaj gönderdi.

  Irak, Türkiye, Suriye ve İran'dan toplam 39 Kürt parti ve siyasi gurubun hazır bulunduğu toplantıda Barzani, "Biz buradan Arap, Türk ve Farslar'a söylemek istiyoruz ki, Kürtler barış ve eşitlik içerisinde sizinle birlikte yaşamak istiyor. Biz hiçbir millete ve komşu ülkeye düşmanlık yapmak istemiyoruz. Fakat barışçıl ve adilane bir şekilde Kürt sorununa tamamen son vermek istiyoruz. Irak Kürdistan Hükümeti, böyle bir bölgenin komşularına bir tehdit teşkil etmediğini aksine bölgenin ekonomi ve güvenlik istikrarına katkı sağladığını göstermiştir." ifadelerini kullandı.

  Barzani: Keşke Öcalan da aramızda olsaydı #2

  Barzani: Keşke Öcalan da aramızda olsaydı #3

  "KÜRTLER SİLAHLI MÜCADELEYE ZORLANDI"

  "Kürtler vaktiyle, eğer silahlı mücadeleye başvurdular ise bu kendi isimlerini ve milletlerini korumak için olmuştur. Kürtler silahlı mücadeleye zorlanmıştır, kendi isteği üzerine bu yola başvurmamıştır." şeklinde konuştu.

  "KEŞKE ÖCALAN DA ARAMIZDA OLSAYDI"

  Konuşmasının sonunda Barzani "Keşke Mam Celal (Cumhurbaşkanı Celal Talabani) ve (Abdullah) Öcalan aramızda bulunsalardı. Diliyorum ki Allah, Mam Celal'a şifa versin ve Öcalan da özgürlüğüne kavuşsun ki beraber milletimiz için daha çok mücadele edelim." dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir