Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.150
0.27%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  Barzani: Saddam'ı ilk gördüğümde nefes almakta zorlandım

  The New Yorker Dergisi'ne konuşan Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, 1991 yılında Saddam Hüseyin ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı.
  • 23.09.2014 - 12:10
  Barzani: Saddam'ı ilk gördüğümde nefes almakta zorlandım

  Barzani: Saddam ı ilk gördüğümde nefes almakta zorlandım #1

  Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, 1991 yılında devrik Irak Cumhurbaşkanı Saddam Hüseyin ile yaptığı ilk görüşmede nefes almakta zorlandığını söyledi. The New Yorker Dergisi'ne konuşan Barzani, ilk defa Saddam Hüseyin ile yaptığı görüşmenin detaylarına değindi.

  "SADDAM'IN YAPTIĞI KÖTÜLÜKLERİ..."

  Barzani, 1991 yılında Saddam Hüseyin'in resmi daveti üzerine Bağdat'a gittiğini, Saddam'ı ilk gördüğünde 5 dakika boyunca nefes almakta zorlandığını belirtti. Saddam Hüseyin iki ruhu aynı bedende taşıdığını söyleyen Barzani, sözlerine şöyle devam etti:" Saddam Hüseyin bana karşı çok saygılı davrandı, bütün görüşmelerimizde aynı tavrı gösteriyordu. Ancak bana diğer taraflarını sorsan onun yaptığı kötülükleri hiçbir şeytan yapamaz derim."

  Barzani: Saddam ı ilk gördüğümde nefes almakta zorlandım #2

  "BANA ÇAYINI VERİNCE ŞÜPHELERİM ORTADAN KALKTI"

  Saddam ile görüşmesi sırasında odaya çay geldiğini, ancak çayı içmekten kuşkulandığı söyleyen Barzani, Saddam Hüseyin'in ise çayını alıp kendisine takdim ettiğini kaydetti. Barzani "Bana çayını verince bir nebze şüphelerim ortadan kalktı" dedi.

  "MUSUL'UN IŞİD'İN ELİNE GEÇMESİ HAYAL GİBİ GELDİ"

  Mesud Barzani, Musul'un IŞİD'in kontrolüne geçtiği gece Paris'te olduğunu, bu haber karşısında hayal gördüğünü sandığını ifade etti. Barzani: "Haberi duyunca Kerkük'ün Irak Kürdistan'a bağlanması için tarihi bir fırsat elimize geçtiğini hissetim. Çok geçmeden Irak Başbakanı Nuri el Maliki'nin isteği üzerine Kerkük'e girmemizin yolu açıldı. O gece 13 bin Peşmerge'yi Kerkük'e gönderdim." şeklinde konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir