Euro
10.1163
0.57%
Dolar
8.5859
0.7%
Altın
485.73
1.08%
Borsa
1.425
0.49%
Bitcoin
408.613
0.80%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C
  Barzani: Sivil ölümlerin nedeni PKK

  Barzani: Sivil ölümlerin nedeni PKK

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Irak'ın Duhok kentinde bir Türk askeri üssüne yapılan saldırının sorumlularını açıkladı.
  • Haber Merkezi
  • 27.01.2019 - 14:19

  Geçtiğimiz günlerde Irak'ın Duhok kentinde Türk üssüne bir saldırı düzenlenmişti. Bu saldırı sonrasında hayatını kaybedenler olmuştu.

  "PKK YAPTI"

  Konuyla ilgili açıklama yapan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, oldukça tedirgin oldu ve, "Sivil ölümlerin sebebi PKK'dır." şeklinde bir açıklama yaptı.

  "ASIL SEBEP PKK'NIN VARLIĞIDIR"

  Ayrıca Başbakan Barzani, "Daha önce de söyledik. Topraklarımızın kullanılarak komşularımızın güvenliğinin tehdit edilmesini asla kabul etmiyoruz. Türk hava saldırılarında maalesef bazı siviller öldü. Bu nerede oldu? PKK'nın bulunduğu bölgelerde. Asıl nedenini ele almalıyız. Asıl sebep oradaki PKK varlığıdır. Eğer orada olmasalar hava saldırıları için mazeret de kalmayacak." şeklinde konuşarak PKK'yı sert bir dille eleştirdi.

  Barzani: Sivil ölümlerin nedeni PKK #1

  "GEREĞİ YAPILACAK"

  Barzani, son olarak şiddete başvurulmasını kabul etmediklerini ve durumun incelenmesi için gerekenin yapılacağını dile getirdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir