Euro
9.3911
-0.95%
Dolar
7.8865
-0.83%
Altın
458.47
-0.76%
Borsa
1.342
1.28%
Bitcoin
137.075
-10.82%
12ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 12 C

  Barzani: Teröristler Suriye'de de olsa saldırırız

  Kuzey Irak'taki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, terör örgütü El Kaide'yi uyardı.
  • 13.10.2013 - 18:40
  Barzani: Teröristler Suriye'de de olsa saldırırız

  Barzani: Teröristler Suriye de de olsa saldırırız #1

  Fransız Haber Ajansı’na (AFP) konuşan Barzani, Hewler’deki saldırının Asayiş Güçlerinin Merkezi’ni hedef aldığını hatırlattı.

  BİZDE SALDIRIRIZ

  Görevlerinin Kürtleri korumak olduğunu belirten Kuzey Irak'taki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, Suriye dahil her yerde 'teröristleri vurmakta tereddüt etmeyeceklerini' söyledi. Suriye'deki Kürtler'in iç savaşa sürüklenmemeleri gerektiğini de belirten Barzani, "Kürtler çatışmada yer alan taraflara karşı aynı mesafede durmalı. Böylece hiç bir kazanım elde etmeyecekleri bir savaşa sürüklenmezler" dedi. Kürt halkının kendi kaderini belirleme ve devlet olma hakkına sahip olduğunu da belirten Barzani, ancak bunun şiddet yoluyla olmaması gerektiğini söyledi.

  FRANSIZ BASINI KÜRTLERE ARKA ÇIKTI

  Kürtlerin saldırılar karşısında genel bir seferberliğe geçtiğini de yazan AFP, “Böylece birçok bölgeden cihatçıları Kürt savaşçılar uzaklaştırdı” şeklinde bir yorumda da bulundu. Yine, Suriye rejimine karşı ayaklanmanın başladığı Mart 2011’den bu yana Kürtlerin çelişkilerden uzak durduğu yorumunu da yapan ajans, “Kürtlerin hedefi, kendi bölgelerinde kontrolü sağlamak” diye yazdı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir