Petrol
97.23
0.96%
Euro
18.4289
0.83%
Dolar
17.8807
-0.10%
Altın
1.028
-0.53%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
424.762
1.85%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C

  Batan gemiyle ilgili mürettebat kaçtı iddiası

  Güney Kore Cumhurbaşkanı Park-Geun-hye, batan feribottaki kaptan ve bazı mürettebatın, "affedilemez canice eylemlerde bulunduklarını" belirtti.
  • 21.04.2014 - 09:21
  Batan gemiyle ilgili mürettebat kaçtı iddiası

  Batan gemiyle ilgili mürettebat kaçtı iddiası #1

  Kaptanın yolculara “Yerlerinizden kıpırdamayın ve bekleyin” dediğini aktaran Geun-hye, yolcuların feribotun battığı süre zarfında yarım saat boyunca bu şekilde beklediklerini ifade etti.

  YOLCULARA KIMILDAMAYIN DEYİP KENDİLERİ KAÇTI

  Kaptan ve mürettebatın, yolculara, yerlerinden kımıldamamalarını söylediklerini fakat feribot batmaya başlayınca ilk kendilerinin kaçmaya başladığını kaydeden Geun-hye, bu durumun yasal ve etik olmadığını belirtti. Güney Kore’de geçtiğimiz Çarşamba günü okul gezisi nedeniyle denize açılan feribot aniden batmıştı.

  KAPTAN 5 AYRI SUÇTAN TUTUKLANDI

  Tahliye emri vermediği için yüzlerce yolcuyu gemi içinde sıkıştıran gemi kaptanı, taksirle ölüm ve yaralanmaya sebebiyet dahil olmak üzere 5 ayrı suçtan hakkında çıkarılan tutuklama emrine müteakip cumartesi günü hapse girmişti.

  ÖLENLERİN SAYISI 64'E YÜKSELDİ

  Güney Kore'nin güney batı kıyısı açıklarında meydana gelen feribot kazasında yaşamını yitirdiği kesinleşenlerin sayısı 64 oldu. Feribotun enkazına sıkıştığı sanılan 240 kişiye ulaşmak için çalışmalar devam ediyor.

  DALGIÇLAR AKINTI NEDENİYLE ZORLANIYOR

  Dalgıçlar, geminin zifiri karanlık içinde bir labirenti andırdığını belirterek, ulaştıkları cesetleri çıkarmanın görüş mesafesi ve akıntı nedeniyle son derece güç olduğunu, üstelik kendilerinin de içerde kaybolup gemiden çıkamama tehlikesi altında bulunduklarını ifade ediyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir