Dolar
8.377
1.0701%
Euro
9.7572
0.7881%
Altın
1877.39
0.5096%
Borsa
1112.37
-1.2972%
G. Altın
506.004
1.733%
Bitcoin
113368.82
0.6647%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  BAÜ'lülerden Beyaz Saray önünde terör protestosu

  Washington Bahçeşehir Üniversitesi öğretim görevlileri ve öğrencileri Beyaz Saray önünde teröre lanet Türkiye'ye destek gösterisi düzenledi.
  • Haber Merkezi
  • 13.12.2016 - 21:54
  BAÜ'lülerden Beyaz Saray önünde terör protestosu

  BAÜ lülerden Beyaz Saray önünde terör protestosu #1

  Bahçeşehir Üniversitesi Washington (BAU International University) tarafından Beyaz Saray önünde düzenlenen terör karşıtı eylemde çok sayıda Türk ve yabancı öğrenci ile üniversitenin yöneticileri, İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısını protesto etti.

  Beyaz Saray önünde teröre lanet Türkiye'ye destek gösterisi VİDEO

  BAU International önünden başlayan ve Beyaz Saray'a kadar devam eden yürüyüşe ellerinde Türk bayraklarıyla çok sayıda öğrenci katıldı.

  Beyaz Saray önündeki eylemde ise önce Beşiktaş'taki terör saldırısında hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

  "AKADEMİK CAMİA OLARAK SESSİZ KALAMAZDIK"

  Dev Türk bayrağının açıldığı terör protestosundaki basın açıklamasında konuşan BAU International Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Karaburk, "Geçtiğimiz hafta sonu başta İstanbul Beşiktaş'ta olmak üzere başka yerlerde de bazı terör saldırıları meydana geldi. 44 canımızı kaybettik. Böylesi bir duruma karşı akademik camia olarak sessiz kalamazdık. Terörizmin dini, dili ve rengi kalmadı artık; tüm dünyada hepimizi rahatsız etmeye başladı. Bunun son bulmasını diliyoruz." dedi.

  "TÜM DÜNYADA TERÖR SONA ERMELİ"

  Protestonun ardından BAU International'da görevli Burcu Yüksel, "Her ne kadar burada yaşıyor olsak da Türkiye'de olan kötü şeylerde onlar kadar üzülüyoruz. Gerçekten terörün bitmesini istiyoruz. Burada olmamızın amacı sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada terörün sona ermesidir." ifadesini kullandı.

  BAU öğrencisi Görkem Kızıltaş, "Ülkemizde yaşanan terör saldırıları hakkında burada kendimizi çok kötü hissediyoruz. Bunun bitmesini diliyoruz. Ülkeler arasındaki anlaşmazlıklardan dolayı masum insanlar ölüyor. Buradaki yabancı arkadaşlarımız da terörün son bulmasını istiyor." şeklinde konuştu.

  Bir başka BAU öğrencisi Ahmet Ulaş Çobanoğlu ise, "İstanbul'da hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum. Ülkeme başsağlığı diliyorum. Bu tür saldırılar olduğunda biz de burada kötü duygular yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

  BAÜ lülerden Beyaz Saray önünde terör protestosu #2

  BAÜ lülerden Beyaz Saray önünde terör protestosu #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir