Euro
15.4243
0.59%
Dolar
13.5329
0.71%
Altın
787.7980
0.21%
Borsa
2,072.28
-0.65%
Bitcoin
573.688
-1.33%
6ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 6 C

  BBC muhabirinin Kraliçe öldü mesajı ülkeyi karıştırdı

  BBC'de çalışan bir muhabirin, sosyal medya hesabından İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in hayatını kaybettiğini yazması panik yarattı.
  • Ajanslar
  • 03.06.2015 - 16:18
  BBC muhabirinin Kraliçe öldü mesajı ülkeyi karıştırdı

  BBC muhabirinin Kraliçe öldü mesajı ülkeyi karıştırdı #1

  BBC muhabiri Ahmen Khawaja, sosyal medya hesabı Twitter'dan attığı "son dakika" mesajında, Kraliçe'nin öldüğünü bildirdi. Khawaja, bir sonraki mesajında ise Kraliçe'nin Londra'daki Kral 7. Edward Hastanesi'ne kaldırıldığını ve kısa bir süre içerisinde konuya ilişkin açıklama yapılacağını yazdı. Daha sonra ise Kraliçe'nin sağlık durumuna ilişkin "yanlış alarm" verdiğini bildiren Khawaja, önceki mesajlarının hepsini sildi.

  "MESAJLAR SİLİNMİŞTİR, ÖZÜR DİLERİZ"

  BBC muhabiri, telefonunu evde unuttuğunu ve kendisine saçma bir şaka yapıldığını savundu. Khawaja'nın attığı Twitter mesajının sosyal medyada hızlı bir şekilde yayılmasıyla, bazı uluslararası basın kuruluşları da bu bilgiyi sosyal medyadan paylaştı. BBC'den konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Ölüm ilanıyla ilgili yürütülen teknik bir provada, bir BBC muhabirinin Twitter hesabından Kraliyet üyelerinden birinin hastalanarak hastaneye kaldırıldığını ifade ettiği mesajlar yanlışlıkla gönderilmiştir. Mesajlar hızlıca silinmiştir. Durumdan dolayı özür dileriz" denildi.

  "HERHANGİ BİR RAHATSIZLIĞI BULUNMUYOR"

  BBC, kurumun ölüm ilanı provasının Khawaja'nın şaka mesajlarıyla olan bağlantısına yönelik herhangi bir açıklama ise yapmadı. Kraliçe'nin resmi konutu olan Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Kraliçe'nin herhangi bir rahatsızlığı bulunmadığını belirtilerek, "Kraliçe 2. Elizabeth'in bu sabah yıllık rutin sağlık kontrolü kapsamında kısa bir süreliğine Kral 7. Edward Hastanesi'ne gittiği ve sağlık kontrolünün ardından hastaneden ayrıldığı" kaydedildi.

  BBC MUHABİRİNİN O TWEETLERİ

  BBC muhabirinin Kraliçe öldü mesajı ülkeyi karıştırdı #2

  KRALİÇE 2. ELIZABETH 63 YILDIR TAHTTA

  89 yaşındaki Kraliçe 2. Elizabeth, 63 yıldır İngiltere kraliyet tahtında oturuyor. 2. Elizabeth'in eylül ayında Kraliçe Victoria'nın rekorunu kırarak, İngiltere'nin en uzun süre tahtta bulunan monarkı olması bekleniyor. 1901 yılında 81 yaşındayken hayatını kaybeden Kraliçe Victoria, 63 yıl 7 ay tahtta kalmıştı.


  Görüş Bildir