Petrol
96.57
0.06%
Euro
18.3067
0.16%
Dolar
17.9225
0.13%
Altın
1.033
-0.04%
Borsa
2785
0.36%
Bitcoin
414.040
-2.89%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 26 C

  Belçika'da yaşlı ve zengin koca bulma reklamı yargıda

  Bir arkadaşlık sitesinin, üniversite çevresine astığı kız öğrencileri 'yaşlı ve zengin partner bulmaya' teşvik eden afişleri yargıya taşındı
  • Ajanslar
  • 27.09.2017 - 09:16
  Belçika'da yaşlı ve zengin koca bulma reklamı yargıda

  Belçika da yaşlı ve zengin koca bulma reklamı yargıda #1

  Norveçli arkadaşlık sitesinin özellikle üniversitelere yakın yerlere tartışmalı afişlerini asmasının ardından Belçikalı yetkililer, konuyu yargıya taşıyacaklarını açıkladı.

  "OKUL BORCUN MU VAR?" MESAJLARI

  "Hayat standardını iyileştir, kendine yaşlı ve zengin bir sevgili edin', 'Okul borcun mu var? Yaşlı ve zengin bir sevgili çözüm olabilir." gibi mesajların bulunduğu afişlerde, yaşlı adam ve genç kızların yan yana fotoğrafları yer aldı.

  Belçika'nın Fransızca konuşulan Valonya Bölgesi Kadınlardan Sorumlu Bakanı İsabelle Simonis ve Eğitim Bakanı Jean-Claude Marcourt, arkadaşlık sitesi hakkında "ahlaksızlık ve fuhşu teşvik ettiği" için yasal süreç başlatacaklarını bildirdi.

  Belçika da yaşlı ve zengin koca bulma reklamı yargıda #2

  FUHŞA TEŞVİK EDİYOR

  Simonis, "Bu skandal ve endişe verici reklam, kız öğrencileri fuhşa teşvik ediyor."açıklamasında bulundu. Özgür Brüksel Üniversitesi (ULB) yetkilileri ise reklamları asan şirketi, Belçika Reklam Düzenleyici Kuruluna şikayet ettiklerini belirtti.

  İNGİLTERE'DEKİ SİTEYE 250 BİN ÖĞRENCİ ÜYE

  Benzer arkadaşlık sitelerinin İngiltere'deki kız öğrencileri de hedef aldığı belirtiliyor. ABD merkezli bir arkadaşlık sitesinin, İngiltere'de öğrenci kimliği olan kişilere indirimli abonelik imkanı sunduğu öne sürülüyor. Site yetkilileri, İngiltere'de yaklaşık 250 bin öğrencinin siteye üye olduğunu iddia ediyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir