Petrol
91.49
2.96%
Euro
18.5677
1.87%
Dolar
18.5764
0.14%
Altın
1.03
1.62%
Borsa
3458
0.00%
Bitcoin
379.971
3.72%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C

  Bellen'den haddini aşan Türkiye açıklaması

  Avusturya'da Cumhurbaşkanı adayı Alexander Van der Bellen, "Türkiye'nin AB üyeliğini konuşmanın tam bir zaman kaybı olduğunu" söyledi.
  • Ajanslar
  • 09.09.2016 - 13:13
  Bellen'den haddini aşan Türkiye açıklaması

  ORF televizyonunda ZiB2 programına konuk olan Bellen, Türkiye’nin AB ile üyelik görüşmelerine dair bir soru üzerine, Türkiye ile görüşmelerin sürdürülmesi gerektiğini ancak, şu anda Türkiye’nin üyeliğini konuşmanın “zaman kaybı” olacağını öne sürdü.

  Bellen den haddini aşan Türkiye açıklaması #1

  KESİNLİKLE BENİM CUMHURBAŞKANLIĞIMDA OLMAYACAK

  Avusturya Kurier gazetesinin haberine göre; öngörülebilir bir sürede Türkiye’nin AB üyesi olamayacağını savunan Van der Bellen, “Kesinlikle bu, benim Cumhurbaşkanlığım süresinde olmayacak” dedi.

  İç politikadaki zorluklara rağmen Türkiye konusunda sakin olunması tavsiyesinde bulunan Avusturyalı siyasetçi, Türkiye’nin AB ve sorunlu Ortadoğu arasında tampon görevi gördüğünü ve AB’nin komşusu olmaya devam edeceğini söyledi. Van der Bellen, mevcut ekonomik ilişkileri ne AB ne de Türkiye’nin riske etmek isteyeceğini de vurguladı.

  CUMHURBAŞKANI SEÇİLMİŞTİ AMA…

  DHA’nın aktardığı habere göre; Bellen, Avusturya’da 8 Haziran’da yapılanCumhurbaşkanlığı seçimlerini 30 bin oy farkıyla kazanmış, ancak Özgürlük Partisi usulsüzlük olduğu gerekçesiyle seçim sonucuna itiraz etmişti.

  Mektupla oyların tasnifinde usulsüzlük tespit eden Anayasa Mahkemesi ise 22 Mayıs’ta seçimlerin yenilenmesine karar vermişti. Aşırı sağcı Özgürlük Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı Norbert Hofer ile Yeşiller Partisi’nin adayı Alexander Van der Bellen, 2 Ekim tarihinde Avusturya’nın yeni Cumhurbaşkanı olmak için yarışacak.


  Görüş Bildir