Euro
9.3652
0.31%
Dolar
7.8288
0.04%
Altın
449.67
0.59%
Borsa
1.284
0%
Bitcoin
150.838
4.10%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C
  Berlusconi: Artık nişanlı bir adamım

  Berlusconi: Artık nişanlı bir adamım

  Berlusconi, aralarında 49 yaş fark olan Francesca Pascale'yle nişanlandığını açıkladı
  • 17.12.2012 - 09:54

  Berlusconi: Artık nişanlı bir adamım #1

  Beşinci kez başbakanlığa adaylığını koyarak, bir yıl sonra siyaset dünyasına tekrar giriş yapan, çapkınlıklarıyla ünlü Silvio Berlusconi bu açıklamanın üstünden çok geçmeden kendisine ait TV kanalında nişanlandığını açıkladı. Çapkınlıkları politikanın önüne geçen politikacı 'Berlusconi bozulan imajını düzeltme peşinde mi?' sorusunu akıllara getirdi.

  Berlusconi nişanlandığını açıkladı

  ''NİŞANLANDIM''

  İtalya kamuoyunda bir yıldır dilden dile dolaşan dedikodu, bizzat Silvio Berlusconi tarafından doğrulandı. Dün akşam, sahibi olduğu medya grubuna bağlı Canale 5'deki "Domenica Live" programına konuk olan, 76 yaşındaki deneyimli siyasetçi Berlusconi, sunucu Barbara D'Urso'nun ısrarlı sorusu karşısında, "Evet nişanlandım. Napolili bir kadın. Aramızda 49 yaş fark var. O, 28 yaşında ve adı Francesca" dedi.

  Berlusconi nişanlandı

  Berlusconi: Artık nişanlı bir adamım #2

  "NİŞANLIM ÇOK GÜZEL BİR KADIN"

  Nişanlısının çok güzel bir kadın olduğunu dile getiren Berlusconi, "Ama içi daha güzel. Katı ahlaki ilkeleri var ve bana daima yakın" diye yeni sevgilisini anlatırken, "O, beni, ben de onu çok seviyorum" diye aşkını ilan etmeyi de ihmal etmedi. 7 yıl önce tanıştıklarını anlatan Berlusconi, nasıl aşık olduğunu ise şöyle anlattı: "Francesca, Napoli'de 'Silvio Seni özlüyoruz' adlı bir fan club'ın (hayran kulübü) başkanıydı. Benimle tanışmak için para toplayıp, Sardunya Adası sahillerine bir uçak gönderiyor ve arkasına da, 'Silvio seni özlüyoruz' yazdırıyordu. En sonunda 'Silvio seni özledim' yazmaya başladı. Bu şekilde tanıştık."

  Artık kendisini yalnız hissetmediğini de belirten çapkın siyasetçi, 28 yaşındaki nişanlısı Francesca'nın, ilk eşinden olma en büyük kızı Marina'yla da çok yakın arkadaş olduklarını söyledi. Napoli'de yerel yayın yapan TeleCafone kanalının eski yüzlerinden Francesca Pascale, Berlusconi'nin lideri olduğu Özgürlükçü Halk Partisi'nden (PDL) Napoli İl Meclisi üyesi seçilmişti. Pascale, geçen yıl kasım ayında kendisini istifa sürecinde bulan Berlusconi'yi, zaman zaman gecelediği Roma'daki konutunda teselli etmesiyle gündeme gelmişti.

  "BUNGA BUNGA PARTİLERİ SEÇKİN AKŞAM YEMEKLERİYDİ"

  Berlusconi, Milano ve Sardunya Adası'ndaki konutlarında düzenlediği ve "bunga bunga" adıyla meşhur olan partilerde kötü bir şey aranmaması gerektiğini de belirterek, "Onlar sadece seçkin akşam yemekleriydi. Benim için çok özel bir dönemdi. Çünkü eşimden ayrılmıştım, annem ve kız kardeşim ölmüştü. Eve dönüyordum ve kimseyi bulamıyordum. Kendimi çok mutsuz hissediyordum" dedi.

  "BERLUSCONİ HASTA"

  Öte yandan, 19 yıllık evliliğin ardından, sık sık seks skandallarıyla gündeme gelen Berlusconi'yle 2009 yılında yollarını ayıran Veronica Lario, "O adam hasta ve tedaviye ihtiyacı var" demişti. Boşanma davaları henüz resmen sonuçlanmayan Lario, Berlusconi'den yıllık 43 milyon Euro nafaka talep etmiş ancak sadece 200 bin Euro'luk bir teklifle karşı karşıya kalmıştı. Reşit olmayan bir kadınla cinsel ilişkiye girmekten hakkında halen süren bir dava bulunan, yeniden başbakanlığa adaylığını koyan Berlusconi'nin özel hayatındaki sıra dışı gelişmeler, Vatikan'ı da rahatsız etmişti.

   

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir