Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
479.741
1.00%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C

  Beşar Esad: Suriye savaşı kaybetmedi

  Suriyeli Devlet Başkanı Beşar Esad Suriye'de sadece medya savaşının kaybedildiğini, başka hiçbir savaşın kaybedilmediğini söyleyerek açıklamalarda bulundu.
  • 07.10.2014 - 11:18
  Beşar Esad: Suriye savaşı kaybetmedi

  Beşar Esad: Suriye savaşı kaybetmedi #1

  Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Rusya'da yayın yapan Kanal 24 TV 'ye konuştu. Açıklamalarına ülkesi üzerinde oynan tüm senaryoları dünyaya anlatacağını söyleyerek başlayan Esad, Suriye'nin batıya karşı medya savaşından başka hiçbir savaşı kaybetmediğini ifade etti.

  ŞEHİR VE KÖYLER YENİDEN KAZANILIYOR

  Esad, Suriye ordusunun ülke genelinde kaybettiği şehir ve köylerin denetini yeniden kazanmaya başladığını ifade etti. Esad, en büyük sorunlarının muhalif grupların yürüttüğü 'partizan' savaşı olduğunu söyleyerek, muhalif güçlerin bazılarının da değişik ülkelerden gelen paralı askerler olduğunu iddia etti.

  MUHALİFLER EĞİTİM ALIYOR

  Suriye'de rejime karşı savaşan muhaliflerden bazılarının Kosova'da taktiksel gerilla savaşı eğitimi aldığını iddia eden Esad, muhalif grupların Kosova'nın hangi bölgesinde ve kimlerden eğitim aldığı konusunda ise açıklama yapmadı.

  Esad'ın iddiaları ile ilgili olarak Kosovalı yetkililerden henüz bir açıklama gelmedi. Benzer iddialar daha önce BM Güvenlik Konseyi'nde Rusya'nın BM Büyükelçisi Vitali Çirkin tarafından da dile getirilmişti. Çirkin'in bu iddiaları ciddiye alınmayarak Kosova'da BM'nin Barış Gücü'nün bulunduğu ve bu tür faaliyetlere izin verilmeyeceği ifade edilmişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir