Petrol
113.95
-0.19%
Euro
17.454
-0.60%
Dolar
16.2782
-0.43%
Altın
975.61
0.31%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
480.881
2.23%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Beşşar Esad hem yemin etti hem de tehdit etti

  Üçüncü kez devlet başkanı seçilen Beşşar Esad, yemin etti. Yemin töreninde Esad, muhalifleri destekleyen ülkeleri de tehdit etti.
  • 16.07.2014 - 16:44
  Beşşar Esad hem yemin etti hem de tehdit etti

  Beşşar Esad hem yemin etti hem de tehdit etti #1

  Başkanlık Sarayı'nda yapılan törene korumalar eşliğinde kırmızı halıdan geçerek gelen Beşşar Esad, salona girişinde halk meclisi üyeleri tarafından ayakta alkışlandı. Esad Kuran’ı Kerim’e el bastıktan sonra yemin etti ve 3. dönem başkanlığına başladı.

  "ONLARIN ÖZGÜRLÜK VE DEVRİM MASKELERİ DÜŞTÜ"

  Yemin töreninin ardından açıklamalarda bulunan Esad, 2011 yılında başlayan ayaklanmalara atıfta bulunarak, şunları söyledi;

  "Suriyeliler. Bazılarının ‘Özgürlük’ diye bağrışmalarının üzerinden 3 yıl 4 ay geçti. Onlar devrim istedi fakat sizler gerçek devrimciler oldunuz. Devriminiz ve zaferiniz sizleri için tebrik ediyorum. Yolunu kaybedenler korkunç yüzlü insanların ortaya çıktığını açıkça gördü. Onların özgürlük ve devrim maskeleri düştü."

  Esad hem yemin etti hem de tehdit etti İZLE

  "TÜM ÜLKELER SAHTE BAHARLA UĞRAŞIYOR"

  Arap Baharı hakkında da konuşan Esad, Arap Baharı’nın bölgedeki ülkeleri kaosa sürüklediğini belirterek,   "Irak ve Lübnan’da bugün neler olduğunu görüyoruz. Tüm ülkeler bu ‘sahte bahar’ ile uğraşıyor. Uyarılarımız haklılığımızı kanıtlıyor. Çok yakında bölgedeki Arapların ve Batılı ülkelerin terörizmi destekledikleri için büyük bedeller ödediğini göreceğiz." dedi.

  "BEDEL ÖDEYECEKLER"

  Terörizme karşı zafer kazandığını ifade eden Esad, muhalifleri destekleyen ülkelerin bedel ödeyeceklerini ifade etti. İsrail’in Gazze’ye düzenlediği hava saldırıları hakkında da konuşan Esad, Müslüman ülkelerin Gazze’ye silah ve para yardımında bulunması gerektiğini belirterek, "Niçin Gazze’yi silah ve para ile desteklemiyorlar? Niçin askerlerini Gazze’ye göndermiyorlar?" dedi.

  ESAD YÜZDE 88 İLE DEVLET BAŞKANI OLMUŞTU

  Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, geçtiğimiz Haziran ayında yapılan seçimlerde oyların yüzde 88,7’sini alarak devlet başkanı olmaya hak kazanmıştı. Parlamento Sözcüsü seçimlerde katılımın yüzde 73,4 olduğunu belirtmişti fakat birçok Batılı ülke seçimlere katılımın daha az olduğunu ve seçimin yalnızca Esad güçlerinin kontrolü altında olan kentlerde yapıldığını ifade etmişti. 

  Beşşar Esad ile ilgili tüm haberler


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir