Petrol
112.28
0.10%
Euro
17.352
-0.21%
Dolar
16.5879
-0.30%
Altın
971.03
-0.20%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
339.547
-0.69%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Beyaz Saray sözcüsü istifa etti

  Amerika Birleşik Devletleri Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney, görevinden istifa etti.
  • 31.05.2014 - 09:18
  Beyaz Saray sözcüsü istifa etti

  Carney'in istifa kararını ABD Başkanı Barack Obama açıkladı. Başkent Washington D.C'de sürpriz olan istifanın detayları henüz açıklanmadı. 

   Beyaz Saray sözcüsü istifa etti #1

  BRİFİNGİ YARIDA KESTİ VE DUYURDU

  Beyaz Saray günlük basın brifinginin yapıldığı sırada Basın Odası’na sürpriz bir şekilde gelerek brifingi yarıda kesen ABD Başkanı Barack Obama, Beyaz Saray Basın Sözcüsü Jay Carney’in görevinden ayrılacağını duyurdu.

  ''ONU ÇOK ÖZLEYECEĞİM''

  Kişisel bir açıklama yapacağını belirten Obama, Jay Carney’in 3 yıldan fazla süredir ifa ettiği Beyaz Saray Basın Sözcülüğü görevini bırakacağını söyledi. Washington’daki en iyi arkadaşlarından birisi olduğunu belirterek Carney’i öven Obama, “Onu çok özleyeceğim. Kendisine, bir arkadaş ve danışman olarak güvenmeye devam edeceğim” diye konuştu.

  ''JOSH AZİMLİ BİRİSİ''

  Carney’in görevini Basın Sözcüsü Başyardımcısı Josh Earnest’in alacağını aktaran Obama, “Josh azimli birisi ve Washington dışında bile ondan kibar birisini bulamazsınız” dedi.

  ''ÖNÜME ÇIKACAK OLAN SEÇENEKLER HEYECANLANDIRIYOR''

  Görevini gelecek ayın ortaları gibi bırakacağını açıklayan Beyaz Saray Basın Sözcüsü Jay Carney ise, Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra önüne çıkacak seçeneklerin kendisini heyecanlandırdığını belirtirken, hâlihazırda boş olan ABD’nin Moskova Büyükelçiliği koltuğuna oturabileceği söylentilerini reddetti. Carney, “Ailemin beni daha yeni geri kazanmışken bu sonuçtan hoşlanacağını düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir