Euro
9.7508
0.12%
Dolar
8.0961
0.1%
Altın
460.34
-0.01%
Borsa
1.377
-2.2%
Bitcoin
460.002
-0.55%
13ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 13 C

  Beyaz Saray: Suriye'deki saldırı ABD'nin nefsi müdafaası

  Jen Psaki, Suriye'de Irak saldırılarıyla ilişkili olduğu gerekçesiyle İran destekli gruplara düzenlenen hava saldırısını "denizaşırı yerlerdeki ABD askerlerinin nefsi müdafaası" olarak nitelendirdi.
  • AA
  • 05.03.2021 - 23:56
  Beyaz Saray: Suriye'deki saldırı ABD'nin nefsi müdafaası

  Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, gündemi değerlendirdi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  ABD'nin, Suriye'de İran destekli gruplara saldırısından önce Kongre üyelerini yeterince bilgilendirmediği konusundaki eleştirilere, "Önce Kongredeki birçok komite ve grubu temsil eden 8 lider ile bu konuda konuştuk. Ardından da gerekli bilgilendirmeleri yaptık." ifadesini kullandı.

  "SURİYE'DEKİ SALDIRI ABD'NİN NEFSİ MÜDAFAASI"

  Psaki, "Suriye'deki hava saldırıları konusunda tabii ki tüm hukuki süreç ve incelemeyi yaptık. Bu saldırı konusunda hukuki haklarımız olduğundan eminiz. Bu saldırı, denizaşırı ülkelerde görevli ABD askeri personelinin nefsi müdafaasıydı." diye konuştu.

  Beyaz Saray: Suriye deki saldırı ABD nin nefsi müdafaası #1

  İRAN DESTEKLİ GRUPLARIN SINIR KONTROL NOKTASINDAKİ TESİSLERİ HEDEF ALINMIŞTI

  ABD 26 Şubat'ta, Ketaib Hizbullah ve Ketaib Seyyid el Şüheda dahil, İran destekli grupların sınır kontrol noktasındaki tesislerini hedef almıştı.

  Pentagon, bu saldırıların 15 Şubat'taki Erbil Havalimanına ve 22 Şubat'taki Bağdat'ın korunaklı bölgesi olan Yeşil Bölge'ye yönelik saldırılara yanıt olarak gerçekleştirildiğini açıklamıştı.

  Beyaz Saray: Suriye deki saldırı ABD nin nefsi müdafaası #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir