Petrol
92.67
-0.02%
Euro
18.2512
0.03%
Dolar
17.9311
0.10%
Altın
1.023
0.13%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
432.358
-0.02%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C

  Beyaz Saray tüm selfie'leri yasaklayabilir

  David Ortiz’in bir telefon üreticisi firmayla reklam anlaşması imzalamış olduğunun ortaya çıkması tüm selfie'lerin sonunu getirebilir.
  • 07.04.2014 - 13:51
  Beyaz Saray tüm selfie'leri yasaklayabilir

  Beyaz Saray tüm selfie leri yasaklayabilir #1

  ABD Başkanı Barack Obama ile ‘selfie’ çekip bu fotoğrafı sosyal medyada paylaşan beyzbol oyuncusu David Ortiz’in bir telefon üreticisi firmayla reklam anlaşması imzalamış olduğunun ortaya çıkması, Beyaz Saray’ı harekete geçirdi. Gelecekte Başkan’la ‘selfie’ çektirmeye izin verilmeyebileceğini belirten yetkililer, Beyaz Saray’da da ‘selfie’nin tamamen yasaklanabileceğinin sinyalini verdi.

  KORELİ ŞİRKET UYARILDI

  CBS televizyon kanalında “Face The Nation” adlı programa katılan Beyaz Saray Kıdemli Danışmanı Dan Pfeiffer, Ortiz’in reklam anlaşması bulunduğunu öğrendikten sonra, oyuncunun geçen Çarşamba günü Başkan’la çekip yayınladığı ‘selfie’ ile ilgili olarak Koreli şirketi uyardıklarını açıkladı.

  Beyaz Saray tüm selfie leri yasaklayabilir #2

  ''BU SELFİE TÜM SELFİE'LERİN SONU OLABİLİR''

  ABD Başkanı’nın söz konusu ‘selfie’nin reklam amaçlı çekildiğinden tamamen habersiz olduğunun altını çizen Pfeiffer, “Obama elbette çekilen fotoğrafın reklam olduğundan habersizdi. Belki de bu ‘selfie’ tüm ‘selfie’lerin sonu olabilir. Konuyu avukatlarımıza devrettik” dedi.

  Başkan Obama, geçen Aralık’ta da Nelson Mandela’nın cenaze töreninde İngiltere Başbakanı David Cameron ve Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt ile bir ‘selfie’ çektirerek dünya genelinde tepki toplamıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir