Euro
9.9969
0.01%
Dolar
8.2784
-0.43%
Altın
482.55
1.02%
Borsa
1.428
0.54%
Bitcoin
461.399
-2.65%
18ºC
İstanbul
Açık 18 C

  Biden'ın evinin yakınında ateş açıldı

  Biden ve eşi evde değilken meydana gelen olayda, ateşin rastgele mi yoksa Biden'ın evi yönüne doğru mu açıldığı bilinmiyor.
  • 19.01.2015 - 09:53
  Biden'ın evinin yakınında ateş açıldı

  Biden ın evinin yakınında ateş açıldı #1

  Amerika Birleşik Devletleri Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın Delaware eyaletinin Wilmington kentindeki evinin yakınlarında bir aracın içerisinden birkaç el ateş açıldığı, ancak Biden ve eşinin o sırada evde olmadığı bildirildi.

  CİVARDAKİ EVLERDE ARAMA

  Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, Başkan ve Başkan Yardımcısını korumakla görevli Gizli Servis teşkilatı tarafından yapılan açıklamada, Biden'in evinin güvenlik çemberinin dışında, birkaç yüz metre ötedeki ana yolda Cumartesi gecesi ateş açıldığı, kaydedildi.

  Biden ın evinin yakınında ateş açıldı #2

  Yetkililerin, kurşunların herhangi bir yere isabet edip etmediğini belirlemek için Biden'ın konutu ve civardaki evlerin etrafında arama yaptığı belirtildi.

  Biden ve eşinin olay sırasında Delaware'de, ancak dışarıda olduğu, ateşin rastgele mi yoksa Biden'ın evinin yönüne doğru mu açıldığının bilinmediği kaydedildi.

  ÖNLEMLER ARTIRILDI

  Gizli Servis personelinin silah seslerini duyduğu ve aracın yüksek bir süratle olay yerinden kaçtığını gördüğü belirtilirken, yaklaşık yarım saat sonra, bölgede kurulan polis kontrol noktasından aracıyla geçmeye yeltenen bir kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Yetkililer, söz konusu kişinin sorguya alınacağını, ancak olayla bir bağlantısının görünmediğini söyledi.

  Biden ve eşinin yanı sıra ABD Başkanı Barack Obama'nın da konuyla ilgili bilgilendirildiği, evin çevresinde güvenlik önlemlerinin artırıldığı kaydedildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir