Euro
10.3478
0.36%
Dolar
8.6622
0.26%
Altın
494.7
0.09%
Borsa
1.402
0%
Bitcoin
283.465
-3.93%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C

  Bill Clinton Elif Yavuz için gözyaşı döktü

  ABD eski Başkanı Bill Clinton Nairobi'deki vahşi saldırıda hayatını kaybeden Elif Yavuz'u anlattı.
  • 25.09.2013 - 11:32
  Bill Clinton Elif Yavuz için gözyaşı döktü

  Bill Clinton Elif Yavuz için gözyaşı döktü #1

  Eski ABD Başkanı Bill Clinton, Clinton Global İnisiyatifi toplantısında yaptığı konuşmada, Nairobi'deki vahşi saldırıda hayatını kaybeden Elif Yavuz'u anlattı. Gözyaşları içinde konuşan eski ABD Başkanı, 'Onunla çok yakın bir zamanda tanışmıştım' dedi.

  Elif'in çalışmalarından etkilenen Bill Clinton, kendi ismini taşıyan vakıf için çalışan bu genç kızı geçen ay Tanzanya'da ziyaret etmişti.

  ELİF YAVUZ İÇİN ÇOK ÜZÜLDÜK

  Clinton, eşi Hillary ve kızları Chelsea, Elif için bir başsağlığı mesajı yayınladı: 'Nairobi'deki vahşi saldırılarda Elif Yavuz'un da öldüğünü öğrenmenin üzüntüsü ve şoku içindeyiz. Elif, özellikle gelişmekte olan ülkelerde sıtma ve AIDS'ten acı çeken insanlar olmak üzere, hayatını başkalarına yardım etmeye adadı. Clinton Vakfı adına, Elif'in ailesi ve dünyanın her yerindeki dostlarına derin başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.'

  HARVARD DA ANDI

  Harvard Üniversitesi de başarılı öğrencilerini unutmadı. Üniversitenin Halk Sağlığı Fakültesi'ndeki kilisede Elif için anma töreni düzenlendi.

  Fakülte dekanı Julio Frenk de bir mesaj yayınlayarak, 'Elif gittiği her yere gülümseme ve sevgi götürdü. Fakültedeki meslektaşlarının ve tez çalışması sırasında Uganda'da birlikte yaşadığı çocukların hayatlarını aydınlattı' dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir