Bill Clinton Elif Yavuz için gözyaşı döktü

Bill Clinton Elif Yavuz için gözyaşı döktü

Eski ABD Başkanı Bill Clinton, Clinton Global İnisiyatifi toplantısında yaptığı konuşmada, Nairobi'deki vahşi saldırıda hayatını kaybeden Elif Yavuz'u anlattı. Gözyaşları içinde konuşan eski ABD Başkanı, 'Onunla çok yakın bir zamanda tanışmıştım' dedi.

Elif'in çalışmalarından etkilenen Bill Clinton, kendi ismini taşıyan vakıf için çalışan bu genç kızı geçen ay Tanzanya'da ziyaret etmişti.

ELİF YAVUZ İÇİN ÇOK ÜZÜLDÜK

Clinton, eşi Hillary ve kızları Chelsea, Elif için bir başsağlığı mesajı yayınladı: 'Nairobi'deki vahşi saldırılarda Elif Yavuz'un da öldüğünü öğrenmenin üzüntüsü ve şoku içindeyiz. Elif, özellikle gelişmekte olan ülkelerde sıtma ve AIDS'ten acı çeken insanlar olmak üzere, hayatını başkalarına yardım etmeye adadı. Clinton Vakfı adına, Elif'in ailesi ve dünyanın her yerindeki dostlarına derin başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.'

HARVARD DA ANDI

Harvard Üniversitesi de başarılı öğrencilerini unutmadı. Üniversitenin Halk Sağlığı Fakültesi'ndeki kilisede Elif için anma töreni düzenlendi.

Fakülte dekanı Julio Frenk de bir mesaj yayınlayarak, 'Elif gittiği her yere gülümseme ve sevgi götürdü. Fakültedeki meslektaşlarının ve tez çalışması sırasında Uganda'da birlikte yaşadığı çocukların hayatlarını aydınlattı' dedi.