Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.578
-2.14%
15ºC
İstanbul
Güneşli 15 C

  Brookings Enstitüsü'nden Erdoğan açıklaması

  ABD’de prestijli düşünce kuruluşlarından Brookings Enstitüsü, bir gazetede Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili çıkan iddiaları yalanladı.
  • AA
  • 31.03.2016 - 05:06
  Brookings Enstitüsü'nden Erdoğan açıklaması

  BORG

  ABD’nin başkenti Washington’ın en prestijli düşünce kuruluşlarından Brookings Enstitüsü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a rica üzerine davette bulunulduğu ve programında soru alınmayarak kendisine kolay hitap sunulacağı iddialarını yalanladı.

  Brookings Enstitüsü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkent Washington’daki ziyaretleri kapsamında yapacağı konuşma öncesinde, Erdoğan’ın konuşmasına “sıcak yaklaşmadığı” ancak kurumun başkanı Strobe Talbott’un Türkiye’den “güçlü bir iş kadınının ricası üzerine” cumhurbaşkanını davete olumlu yanıt verildiği iddialarını kesin bir dille reddetti.

  "BU İDDİA KESİNLİKLE DOĞRU DEĞİLDİR"

  AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Brookings Enstitüsü Medya İlişkileri Sorumlusu Gail Chalef, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı davet etme fikrini önce reddettikleri iddiasının doğru olmadığını belirterek, “Bu iddia kesinlikle doğru değil. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hafta Nükleer Güvenlik Zirvesi katılmak için geldikleri sırada Brookings’te konuşma yapmaları için davet edilen liderlerin arasında zaten vardı” dedi.

  Chalef, Erdoğan’ın konuşma sırasında soru almayacağı iddialarını da yalanlayarak, Brookings’in daha önceki uygulamalarında olduğu gibi salondaki katılımcılardan soru alacağını ifade etti.

  "ERDOĞAN DA SORU ALACAKTIR"

  Chalef, “Her zaman yapıldığı gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılımcılardan soru alacaktır. Bu, Brookings’in bu tür programlarda uygulaya geldiği bir standarttır” açıklamasında bulundu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir