Petrol
110.48
1.26%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
476.172
-0.66%
10ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 10 C

  Brüksel saldırganları için ABD daha önce uyarıda bulunmuş

  Brüksel'deki saldırılarını gerçekleştirdiği belirtilen Bakraoui kardeşlerle ilgili Türkiye'den sonra ABD'nin de uyarı yaptığı açıklandı.
  • Ajanslar
  • 25.03.2016 - 09:26
  Brüksel saldırganları için ABD daha önce uyarıda bulunmuş

  Brüksel saldırganları için ABD daha önce uyarıda bulunmuş #1

  ABD'li terörle mücadele yetkililerinin, Belçika'nın başkenti Brüksel'deki havaalanı ve metro istasyonunu hedef alan terör saldırılarını gerçekleştirdiği belirtilen Bakraoui kardeşlerle ilgili daha önce uyarıda bulunduğu ileri sürüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan da "Brüksel'deki teröristlerden bir tanesi daha önce Gaziantep'te yakalayıp sınırdışı ettiğimiz teröristtir. Belçika o teröristi serbest bıraktı" ifadelerini kullanmıştı.

  ABD DE UYARDI

  Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, terörle mücadele yetkilileri, Brüksel'de salı günü meydana gelen terör saldırılarının failleri olarak belirtilen İbrahim ve Halid el-Bakraoui kardeşler hakkında daha önceden uyarıda bulundu.

  PASKALYA BAYRAMI'NDAN SONRA SALDIRIYI GERÇEKLEŞTİRECEKMİŞ

  Saldırganların aslında eylemlerini Hristiyanlığın en büyük bayramı sayılan Paskalya Bayramı'nın sonrasındaki gün yapmayı planladığı belirtilen haberlerde, Paris saldırılarının firari zanlısı Salih Abdüsselam'ın yakalanmasının bu planı erkene çektirdiğine dair iddialara yer verildi.

  SALDIRININ GÜNÜNÜ BİLE VERMİŞ

  İsminin açıklanmaması isteyen bir güvenlik yetkilisi de Abdüsselam'ın yakalandıktan sonra soruşturmacılara "gelecek pazartesi günü saldırı planlandığını açıkça ilettiğini" söyledi.

  PARİS SALDIRISINDA DA ROL ALMIŞ

  Halid el-Bakraoui'nin ayrıca, geçtiğimiz kasım ayında Paris'te 130'dan fazla kişinin hayatını kaybettiği saldırının gerçekleştirilmesinde de rol aldığı aktarılan haberlerde, terör örgütü IŞİD militanlarının son birkaç ay içinde saldırı gerçekleştirecekleri birçok noktayı belirlediği iddia edildi.

  ÖLÜ SAYISININ ARTMASINDAN ENDİŞE EDİLİYOR

  Brüksel'de salı günü Zaventem Havalimanı ve Maelbeek metro istasyonunu hedef alan terör saldırılarında, saldırganlar hariç toplam 31 kişi hayatını kaybetmiş, en az 260 kişi yaralanmıştı. Bazı yaralıların durumunun ağır olması deneniyle ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

  SALDIRIYI BAKRAOUİ KARDEŞLERİN İŞLEDİĞİ AÇIKLANMIŞTI

  Belçika Federal Savcısı Van Leeuw, saldırılardan sorumlu kardeşlerden İbrahim el-Bakraoui'nun Zaventem Havalimanı'ndaki, diğer kardeş Halid el-Bakraoui'nun da Maelbeek metro istasyonundaki saldırıyı düzenlediğini açıklamıştı.

  TERÖR ALARMI VERİLMİŞTİ

  Saldırıları IŞİD üstlenirken, tüm ülkede terör alarmı seviyesi en yüksek düzey olan 4'e çıkarılmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir