Petrol
111.57
-0.05%
Euro
17.4699
-0.05%
Dolar
16.7472
-0.04%
Altın
975.78
-0.03%
Borsa
2444
-1.57%
Bitcoin
322.777
-0.14%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Bulgar ve Yunanlar alışverişlerini Edirne'de yapıyor

  Bulgar ve Yunanlar, kışlık alışverişini Edirne Ulus Pazarından yapıyor. Edirne Ulus Pazarına her Cuma 50 bin kişi akın ediyor.
  • 19.11.2016 - 08:59
  Bulgar ve Yunanlar alışverişlerini Edirne'de yapıyor

  Balkanların en büyük ’Sosyete Pazarı’ olarak da bilinen Edirne Ulus Pazarı her Cuma aynı manzaraya sahne oluyor. Bulgar ve Yunanların büyük ilgi gösterdiği pazara çevre illerden gelen vatandaşlar da olmak üzere ortalama 50 bin kişi akın ediyor.

  HER CUMA ALIŞVERİŞ GÜNÜ

  Bulgar ve Yunan vatandaşlar Edirne’deki pazarda alışveriş yapmak için adeta birbirleriyle yarışıyor. Edirne’de Cuma günleri kurulan ve ’Sosyete Pazarı’ olarak anılan Ulus Pazarına soğuk havaların yaklaşmasıyla Bulgar ve Yunan vatandaşlar akın etti. Kışlık alışverişini Ulus Pazarı’ndan yapan Bulgar ve Yunan vatandaşlar, her Cuma günü otobüs ve otomobilleriyle sınır kapılarından giriş yapıyor.

  Bulgar ve Yunanlar alışverişlerini Edirne de yapıyor #1

  ŞEHRİN EKONOMİSİNE BÜYÜK KATKI SAĞLIYOR

  Bir gününü kentte geçiren Bulgar ve Yunan vatandaşlar, kentin ekonomisine de büyük bir katkı sağlıyor. Genellikle kadınların rağbet gösterdiği pazarda, bu kez erkekler de yer alırken giriş ve çıkışlarda yoğunluk yaşandı. Pazarın yönetim kurulu, giriş ve çıkışların daha rahat olması için zaman zaman önlemler alıyor.

  Bulgar ve Yunanlar alışverişlerini Edirne de yapıyor #2

  Ulus Pazarı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Reisoğlu, "Komşu ülkelerimiz Bulgaristan ve Yunanistan’dan çok sayıda turist geliyor Edirne’ye. Ulus Pazarı’ndan alışveriş yapıyorlar. Çarşı pazar gezerek Edirne’ye katkı yapıyorlar. Ulus Pazarı Balkanların en büyük pazarı oldu. Selanik ve Plovdiv’e kadar uzanan müşteri portföyümüz var.

  Bulgar ve Yunanlar alışverişlerini Edirne de yapıyor #3

  Bulgaristan Sofya’dan gelen müşterilerimiz var. Cuma günleri 50-60 bin kişinin pazara geldiğini tahmin ediyoruz. Yoğunluk aşırı derecede. 4 ana kapımız hınca hınç dolmakta. Pazarın kapalı olması dolayısıyla kış şartlarından çok etkilenmiyoruz" dedi. Öte yandan, pazardaki yoğunluk hava kararıncaya dek devam ediyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir