Petrol
92.46
-0.25%
Euro
18.2386
-0.04%
Dolar
17.9293
0.09%
Altın
1.023
0.13%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
433.766
-0.47%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C

  Calais'te duş kabinleri şehir dışına taşınıyor

  Fransa'nın kuzeyindeki Calais kentinin dışına, sığınmacıların yararlanması amacıyla duş kabinleri kurulacağı bildirildi.
  • AA
  • 12.09.2017 - 00:01
  Calais'te duş kabinleri şehir dışına taşınıyor

  Pas-de-Calais Valiliğinden yapılan açıklamada, sığınmacıların kullanacağı duş kabinlerinin iki hafta içinde hazır hale getirileceği belirtildi.

  OTOBÜSLERLE DUŞ ALMAYA GİDECEKLER

  Kabinlerin şehir merkezinde yığılmaları önlemek amacıyla şehir dışında kurulacağı ve sığınmacıların otobüslerle buralara götürüleceği aktarılan açıklamada, kurulacak duş kabinlerinin haftada 4 gün hizmet vereceği ve ihtiyaca göre sayısının artırılabileceği de ifade edildi.

  Calais te duş kabinleri şehir dışına taşınıyor #1

  SU VE YEMEK YASAKLANMIŞTI

  Fransa'da Vahşi Orman (Jungle) olarak bilinen Calais Sığınmacı Kampı'nın geçen yıl devlet tarafından dağıtılması sonrası bölgede yeniden toplanmaları önlemek amacıyla sığınmacılara su ve yemek vermek yasaklanmıştı.

  Çok sayıda dernek, bölgedeki yaklaşık 400 kişilik sığınmacı grubun içme suyu ve hijyen için su sağlanması yönünde yetkililere çağrıda bulunmuştu.

  Calais te duş kabinleri şehir dışına taşınıyor #2

  Konunun mahkemeye taşınması üzerine Lille İdare Mahkemesi, belediye ve valiliğin, sığınmacıların içme suyu ve duş ihtiyacının sağlanması için çalışma gerçekleştirilmesi yönünde karar almış, bu karara yapılan itirazı ise Danıştay reddetmişti.

  Calais te duş kabinleri şehir dışına taşınıyor #3

  Daha önce Lille İdare Mahkemesinin kararına Calais Belediyesi ile itiraz eden İçişleri Bakanlığı, Danıştayın kararından sonra, Calais kentine mobil duşlar konulacağını fakat sığınmacıların tekrar toplanmasını önlemek için kamp bölgesinden uzak yerlerin tercih edileceğini duyurmuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir