Petrol
111.67
0.18%
Euro
17.5439
0.43%
Dolar
16.346
-0.11%
Altın
974.34
-0.04%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
487.618
1.47%
18ºC
İstanbul
Açık 18 C

  Cameron'dan bol esprili veda konuşması

  Cameron başbakanlığı Theresa May'e devretmeden önce Avam Kamarası'na seslendi.
  • 13.07.2016 - 17:04
  Cameron'dan bol esprili veda konuşması

  cameron

  Avam Kamarası'nda veda konuşması yapan Cameron günün geri kalanın ne yapacağının sorulması üzerine yalnızca Kraliçe 2. Elizabeth ile görüşeceğini yani gününün geri kalanında ajandasının oldukça hafif olduğunu söyleyerek güldürdü.

  "DURUM 2-0 OLACAK"

  Theresa May'i yeni başbakan olarak tebrik ederken ''Konu kadın başbakanlara gelince, yakında durumun 2-0 olacağını söylemekten zevk duyuyorum'' diyerek salonu güldürmeye devam etti.

  İngiliz medyasına göre Başbakanlık Konutu'nun ünlü kedisi Larry, konuttan taşınan Cameron ailesi ile gitmediği için tartışmalara neden olmuştu.

  Cameron'dan bol esprili veda konuşması VİDEO

  "LARRY EVDE KALACAĞI İÇİN ÜZGÜNÜM"

  Bu konuya açıklık getirmek isteyen Cameron ''Söylentilere göre Larry'i sevmiyormuşum, hayır seviyorum'' diyerek birlikte çekilen bir fotoğrafını gösterip Larry'nin eve ait olduğunu ve onu yanında götüremeyeceği için üzgün olduğunu söyledi.

  NEW YORK ANISI

  New York ziyaretinden bir anısını da anlatan Cameron Başbakan'a Sorular Oturumu'nun oldukça fazla hayranı olduğunu belirtti ve New York'da iken Mike Bloomberg ile karşılaştığında kimsenin kendisinin tam olarak kim olduğunu bilmediğini ve birinin gelip ''Hey Cameron, Başbakan'a Sorular, şovunu çok seviyoruz!'' dediğini güzel bir taklitle söyleyerek salonu eğlendirdi.

  Gülüşmelerin ardından ise kalabalığın bu gürültüsünü özleyeceğini belirtti.

  MECLİS'TEKİ SON SÖZÜ

  Cameron oturumun sonuna gelindiğinde, ''Söyleyeceğim son şey, siyasette birçok şeyi başarabilirsiniz. Birçok şeyi halledebilirsiniz. Kafanıza koyarsanız hiçbir şey imkansız değildir.'' dedi ve 2005 yılında Muhafazakar Parti'nin yeni lideri olarak ilk kez katıldığı Başbakan'a Sorular oturumunda o dönemin başbakanı Tony Blair'e söylediği sözü tekrarlayarak sonlandırdı:

  ''Sonuçta, bir kez dediğim üzere, ''Bir zamanlar ben de geleceği temsil ediyordum''


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir