Euro
9.7357
0.65%
Dolar
8.0889
0.39%
Altın
461.59
0.26%
Borsa
1.379
-2.05%
Bitcoin
452.327
-1.18%
13ºC
İstanbul
Sağanak yağış 13 C

  Çeçen bombacı intikam yemini etti

  ABD'nin Boston kentinde 3 kişinin öldüğü ve 170 kişinin yaralandığı saldırıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor.
  • 19.04.2013 - 17:50
  Çeçen bombacı intikam yemini etti

  Çeçen bombacı intikam yemini etti #1

  ABD Ulusal Güvenlik Bakanlığı tarafından açıklanan bilgiye göre şüphelilerin isimleri Dzhokhar A. Tsarnaev (19) ve Tamerlan Tsarnaev (26). ABD'ye 2000-2003 yılları arasında geldikler düşünülen kardeşlerden 26 yaşınaki Tamerlan Tsarnaev'in, güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürüldüğü belirtildi.

  EVLER TEK TEK ARANIYOR

  Boston'ın Watertown bölgesinde, hayatta olan kardeşin yakalanması için evlerde tek tek arama yapılıyor. Yetkililer, bombalamanın arkasında radikal İslamcı görüşlerin yattığını düşünüyor.

  BEYAZ ŞAPKALI KAYIP

  Boston polisi, zanlılardan beyaz şapkalı olanın kayıp olduğunu belirterek, "silahlı ve tehlikeli" uyarısında bulundu.

  Çeçen bombacı intikam yemini etti #2

  'BEN DE SİZİ ÖLDÜRECEĞİM'

  Operasyon yapılan bölgede polis, halktan kapılarını kilitleyerek evlerinde kalmalarını istedi. Hayatta olan şüpheli Dzhokhar A. Tsarnaev'in Boston'ın Watertown banliyösündeki bir evde saklandığını düşünen polis, kimsenin evinden çıkmamasını ve halkın kapılarını kilitleyerek evlerinden ayrılmamasını istedi. Polis, güvenlik güçleri mensubu olmayan kişiler dışında kimsenin evlere alınmaması gerektiğini belirtti. İnsan avı, ilk olarak Waterfront'ta ilan edilirken, Boston Emniyet Müdürü Ed Davis daha sonra 'tüm şehrin' evinden çıkmamasını istedi.

  CNN, Waterfront'ta şüphelinin saklandığı düşünülen evlere 'bubi tuzağı' riski nedeniyle operasyon düzenlenmediğini belirtti. Boston polisinin peşine düştüğü 19 yaşındaki Dzhokhar A. Tsarnaev ise internette yayımladığı mesajda, "Hepinizi öldüreceğim. Siz kardeşimi öldürdünüz" ifadesini kullandı.

  OBAMA'YA BİLGİ

  ABD Başkanı Barack Obama'nın gece uyandırılarak, Boston'daki "insan avı" konusunda bilgilendirildiği belirtildi. Obama'ya Boston maratonu saldırısını düzenleyen şüphelilerden birinin öldürüldüğü bilgisi de verildi.

  Çeçen bombacı intikam yemini etti #3AĞABEY DE BOKSÖRMÜŞ

  Ağabey Tamerlan Tsarnaev'in ise 26 yaşında bir boksör olduğu öğrenildi. Geçtiğimiz yıl fotoğrafçı Johannes Hirn'e bir röportaj ve fotoğraf veren Tamerlan, "Bir tane bile Amerikan arkadaşım yok, onları anlamıyorum" demiş.

  Tsarnaev'in aslen Çeçenistanlı olduğu ama 2007 yılında ABD'de yasal ikametgah aldığı bildirildi. Tamerlan'ın sonradan Müslümanlığı seçen yarı Portekizli yarı İtalyan kız arkadaşını dövdüğü için 2009 yılında tutuklandığı da ortaya çıktı. Hirm'ün fotoğraflarında da Tamerlan'ın kız arkadaşıyla olan kareleri yer alıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir