CEO'ya silahlı saldırı

CEO'ya silahlı saldırı

Cenova kentinde faaliyet gösteren Ansaldo Nükleer Firması CEO'su Roberto Adinolfi, evinin önünde silahlı saldırıya uğradı.

Hastanede tedavi altına alınan 59 yaşındaki işadamının hayati tehlikesinin olmadığı açıklandı.

Adinolfi, Marassi Mahallesi Montello Caddesi 14 numaradaki evinin önünde saldırıya uğradı. Adinolfi'nin ve görgü tanıklarının anlattıklarına göre, işadamı işe gitmek için sabah yerel saatle 08.30 sularında evinden çıktığı sırada, üzerinde koyu renk kask ve ceket bulunan bir erkek yaklaşarak sağ dizine ateş etti. Saldırgan daha sonra, silah sesinin ardından hızla sokağa giren ve yine kasklı ve koyu renk giysili bir erkeğin kullandığı scooter marka motosikletin arkasına atlayarak olay yerinden uzaklaştı.

KIZIL TUGAYLAR ŞÜPHESİ

Çevre sakinlerinin de yardımıyla hastaneye kaldırılan Adinolfi'nin Doğu Avrupa yapımı 7.62 kalibrelik yarı otomatik Tokarev tipi silahla vurulduğu belirlendi. İşadamı San Martino Hastanesi Travmatoloji Bölümü'nde operasyona alındı. Operasyonun başarılı geçtiği ve servise alınan evli ve iki çocuk babası Adinolfi'nin hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. Saldırıyı henüz üstlenen olmadı ancak, teröris örgüt "Kızıl Tugaylar" tarafından yapılma ihtimali üzerinde duran emniyet güçleri, bölgedeki tüm güvenlik kamera görüntülerini inceleme altına aldı.