Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
378.994
-2.98%
18ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 18 C

  Cezaevindeki sağlık hizmetleri için yeniden suç işledi

  ABD'de 20 yıl cezaevinde kaldıktan sonra serbest kalan eski mahkum, tekrar içeriye girmek için banka soydu. Mahkumun bu ilginç eylemi cezaevindeki sağlık hizmetlerinden dolayı gerçekleştirdi.
  • AA
  • 31.01.2019 - 13:49
  • Güncelleme : 31.01.2019 - 13:49
  Cezaevindeki sağlık hizmetleri için yeniden suç işledi

  ABD'de cinayete teşebbüsten 20 yıl hapis yattıktan sonra serbest kalan William J. Gallagher, serbest bırakıldıktan 1 yıl sonra banka soygunu girişiminde bulundu. Gallagher, suç işleme motivasyonunu ise ‘hapishaneye geri dönmek' olarak açıkladı.

  Cezaevindeki sağlık hizmetleri için yeniden suç işledi #1

  SOYGUN İÇİN 'TUHAF' İFADESİ

  New Jersey'de uzun süre hapis yattıktan sonra salıverilen Gallagher'in soygun için East Wisconsin Bulvarı'ndaki Chase Bank şubesine gittiği, üzerinde bomba olduğunu iddia ettiği ve veznedeki görevliden kasadaki paraları istediği belirtildi. Ancak olayın ardından ifadesi alınan vezne çalışanı, soygunu ‘tuhaf' olarak değerlendirdi ve Gallagher'in kendisine ‘Lütfen polisi ara' dedikten sonra ekipler gelene kadar bankada beklediğini söyledi.

  YAŞAM KOŞULLARINI BEĞENDİ

  Gallagher'in davasını üstlenen kamu avukatı Charles Roozen, duruşma sırasında müvekkilinin soygun girişimi suçunu kabul ettiğini ve amacının Wisconsin'de herhangi bir cezaevine gönderilmek olduğunu söylediğini aktardı. ​68 yaşındaki zanlının duruşma raporunda "Bundan yaklaşık 48 yıl önce, o zaman 72 yaşında olan ve ABD'nin farklı yerlerinde cezaevlerinde kalmış bir mahkumla oturup sohbet ediyordum. Wisconsin'de de kalmış. Bana Wisconsin'deki cezaevlerinin yemeklerinin, büfelerinin ve her türlü hizmetlerin çok daha iyi olduğunu söylemişti." ifadeleri yer aldı.

  Cezaevindeki sağlık hizmetleri için yeniden suç işledi #2

  SAĞLIK HİZMETLERİ CEZBETTİ

  Eski bir Vietnam Savaşı gazisi olan Gallagher'in ayrıca hapishanedeki sağlık hizmetlerinin ABD Gazi İşleri Bakanlığı tarafından sunulan hizmetlerden daha iyi olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

  "Brooklyn'deki Eski Muharipler İdari Teşkilatı doktorları, sırtımdaki kanseri tedavi etti. Midemde üç lenf nodu ve akciğerimde bir nodül bulduğunu söylediler. İşler gayet iyi gidiyordu ve sonra her şey alt üst oldu."

  "ABD'DE SAĞLIK SİSTEMİNİN GELDİĞİ NOKTA ÜZÜCÜ"

  Savcı James Griffin olayla ilgili "Sağlık hizmeti alabilmek için bir kişinin banka soygunu yaptığını daha önce hiç duymadım. ABD'deki sağlık hizmetlerinin geldiği nokta açısından üzücü bir durum. Kısaca söylemek gerekirse, bir kişinin sağlık hizmeti alabilmek için bir banka soyması gerekiyor." dedi.

  Savcı, Gallagher'e hapis cezası vermedi ve duruşmayı 13 Şubat'a erteledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir