Petrol
91.69
-0.70%
Euro
18.2742
0.16%
Dolar
17.9632
0.28%
Altın
1.021
-0.07%
Borsa
2941
0.94%
Bitcoin
425.723
-1.66%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Çinli kadın önce hafızasına ardından ailesine kavuştu İZLE

  Çin'de bir kadın annesini kaybetmesinin ardından hafıza kaybı yaşamıştı. 13 yıl sonra babasının adını hatırlayan kadın ailesine tekrar kavuştu.
  • 21.04.2014 - 11:32
  Çinli kadın önce hafızasına ardından ailesine kavuştu İZLE

  Çinli kadın önce hafızasına ardından ailesine kavuştu İZLE #1

  Çin’de bir tren istasyonunda 13 yıl önce annesini kaybeden ve yaşadığı korku ile kısmi hafıza kaybı yaşayarak aile bireylerinin adını unutan Wen Min, 13 yıl sonra bir anda babasının adını hatırlayınca aileyle yeniden bir araya geldi.

  Çinli kadın önce hafızasına ardından ailesine kavuştu İZLE

  DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI

  Yıllar sonra bir araya gelen aile bireylerinin buluşması duygusal anlara sahne olurken 13 yılın ardından kızını bulan acılı anne, “Tanrıya şükürler olsun ki seni buldum. Seni kaybettikten sonra hiç uyuyamadım” dedi. Gözyaşları içinde kızına sarılan anne, “Şimdi buradasın. Uzun süre seni aradık fakat bulamadık. Seni çok özledim” dedi. Uzun yıllar sonra ailesini bulan Wen ise “O sıralar çok korkmuştum. Anneme bağırdım fakat bana cevap vermemişti. Aradan geçen yıllar boyunca anne ve babamı daha fazla özlemeye başlamıştım” dedi.

  İNŞAAT İŞÇİLERİNİN YARDIMIYLA KARNINI DOYURDU

  Anne ve babasıyla buluştuktan sonra başından geçenleri de anlatan Wen, 2001 yılında 16 yaşında olduğu sırada annesini kaybetmesi sonrası onu saatlerce aradığını ama bulamadığını belirtti. O anda yaşadığı korku ile aile bireylerinin adını ve onlar hakkındaki bilgileri unuttuğunu kaydeden Wen, 3 gün boyunca aç gezdiğini ve sonra bölgede çalışan inşaat çalışanlarının yardımı ile karnını doyurduğunu belirtti.

  ANİDEN İSİMLERİ HATIRLADI

  Daha sonra işçiler ile Jiangsu kentine gittiğini belirten Wen, burada Gao Mingguo adlı bir adamla evlendiğini kaydetti. Aradan yıllar geçmesinden sonra bir gün aniden babasının adını hatırladığını belirten Wen, olayı hemen eşine anlattığını bildirdi. Wen daha sonra eşi Gao’nun, polis merkezine giderek durumu anlattığını ve polislerin babasının adını aramaya başladıklarını belirtti. İnternette yapılan arama sonrası babasının adı ‘Wen Yuejin’in’ Zhozhou kentindeki polis merkezinde çıktığını kaydeden Wen, incelemeler sonrası ailenin anne ve babası olduğunun anlaşıldığını belirtti.

  AİLE TEKRAR BİR ARAYA GELDİ

  Yapılan tüm araştırmalar sonucunda Wen ve ailesi Nanjing kentinde gözyaşları içerisinde bir araya geldi. Annesi, babası ve erkek kardeşine doyasıya sarılan Wen, erkek kardeşi için, “Görünüşü hiç değişmemiş. Gözleri aynı benimkilere benziyor” yorumunda bulundu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir