Petrol
109.96
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
490.601
4.22%
17ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 17 C

  Cinnet getiren iki IŞİD'li arkadaşlarını havaya uçurdu

  Irak'ın Enbar vilayetinde, Irak Şam ve İslam Devleti (IŞİD) örgütü üyesi 2 kişinin, diğer militanlarla tartışmalarının ardından düzenledikleri "intihar eylemi"nde 17 militanın öldüğü bildirildi.
  • 20.08.2014 - 12:54
  Cinnet getiren iki IŞİD'li arkadaşlarını havaya uçurdu

  Cinnet getiren iki IŞİD li arkadaşlarını havaya uçurdu #1

  Enbar'ın Hadise İlçe Kaymakamı Abdulhakim el-Cuğeyfi, ilçeye bağlı Bervane nahiyesinde, Irak ordusu tarafından kuşatılan terör örgütü IŞİD militanlarının "psikolojik baskı" altında kaldığını ve aralarına görüş ayrılıklarının baş gösterdiğini ifade etti.

  KENDİLERİNİ HAVAYA UÇURDULAR

  Militanlardan ikisinin, yaşanan bir tartışmanın ardından üzerindeki "bomba kuşaklarını" patlattıklarını aktaran Cuğeyfi, olayda "intihar eylemcileri" dahil 17 kişinin yaşamını yitirdiğini kaydetti. Cuğeyfi, uzun süren kuşatma nedeniyle IŞİD militanlarının çeşitli zorluklarla karşı karşıya kaldığını ve savaş uçaklarının bölgeyi sürekli bombalaması sonucunda oluşan "psikolojik baskının" örgütte tartışma ve görüş ayrılıklarına yol açtığını savundu. Bir süredir çatışmaların ve otorite boşluğunun yaşandığı ülkede, IŞİD öncülüğündeki silahlı gruplar, Musul, Tikrit, Bakuba ve Telafer kentlerinin yanı sıra Enbar'ın El-Kaim, Rave, Aneh, Ratbe ve Hadise ilçelerini ele geçirmiş, çatışmalar yüzünden yüzbinlerce sivil göç etmek zorunda kalmıştı. Ülkenin çeşitli yerlerinde IŞİD ile güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar sürerken, Irak ordusu ve ABD'ye ait hava unsurları, silahlı grupların kontrolündeki bölgelere hava saldırıları düzenliyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir