Petrol
105.72
5.00%
Euro
17.6091
0.35%
Dolar
17.2943
0.46%
Altın
967.65
0.51%
Borsa
2426
0.72%
Bitcoin
363.261
4.08%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C
  Clinton: Esad bedelini ağır ödeyecek

  Clinton: Esad bedelini ağır ödeyecek

  Clinton, Şam yönetiminin halkın insan haklarını ihlal etmeyi devam etmesi durumunda ağır bir bedel ödeyeceğini söyledi.
  • 25.02.2012 - 00:39

  Clinton: Esad bedelini ağır ödeyecek #1

  ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Suriye rejiminin, uluslararası toplumu tanımazlıktan gelmeyi sürdürmesi durumunda bunun "bedelini ağır ödeyeceğini" belirtti.

  Clinton, Tunus'ta düzenlenen Suriye'nin Dostları Toplantısı'nda konuştu.

  BEDELİNİ AĞIR ÖDEYECEK

  Clinton, Beşşar Esad yönetimini sert bir dille eleştirdiği konuşmasında, "Suriye rejiminin, uluslararası toplumun fikirlerini tanımazlıktan gelmeyi sürdürmesi ve Suriye halkının insan haklarını ihlal etmeye devam etmesi durumunda bunun bedelini ağır ödeyeceği" uyarısında bulundu.

  'BASKI ARTIRILMALI'

  Clinton, uluslararası topluma, Şam'a "baskıyı arttırmak" için ne yapabileceğini "dikkatlice düşünmesi" çağrısında bulunarak, rejimin üst düzey yetkililerine seyahat yasağı getirmek, mal varlıklarını dondurmak, Suriye petrolünü boykot etmek, ülkedeki tüm yeni yatırımları askıya almak, büyükelçilik ve konsoloslukları kapatmayı tasarlama zamanının geldiğini belirtti.

  KIZILHAÇ HUMUS'TA

  Öte yandan Suriye ordusu Humus kentini vurmayı sürdürürken, Kızılhaç Örgütü de kentteki yaralı kadın ve çocukların tahliyesine başladığı bildirildi.

  Kızılhaç'tan yapılan açıklamada, aralı, hasta, kadın ve çocukların, çatışmaların yoğun olduğu bölgelerden çıkartılmaya başlandığı duyuruldu.

  Tahliye edilenler arasında Humus'taki roket saldırısı sonucu yaralanan 3 batılı gazetecinin olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir