Petrol
85.77
1.80%
Euro
19.3106
0.33%
Dolar
18.637
-0.01%
Altın
1.054
0.67%
Borsa
4960
-0.04%
Bitcoin
320.184
1.98%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  Clinton seçimden sonra ilk kez halkın karşısına çıktı

  Yenilginin ardından ilk kez bir etkinliğe katılarak halkın karşısına çıkan Clinton, evden dahi çıkmak istemediğini söyledi.
  • Ajanslar
  • 17.11.2016 - 08:11
  Clinton seçimden sonra ilk kez halkın karşısına çıktı

  Clinton seçimden sonra ilk kez halkın karşısına çıktı #1

  Eski Dışişleri Bakanı Clinton, başkanlık seçimlerini Cumhuriyetçi Partinin adayı Trump'a kaybetmesinin ardından ilk kez Washington'da düzenlenen "Çocukları Savunma Fonu" etkinliğinde halkın karşısına çıktı.

  BURAYA GELMEM KOLAY OLMADI

  Üzgün olduğu gözlenen ve duygusal bir konuşma yapan Clinton, "Kabul ediyorum; bu gece buraya gelmek benim için hiç kolay olmadı." ifadesini kullandı.

  EVDEN ÇIKMAK İSTEMEDİM

  Seçimin ardından bir hafta adeta evine kapanan Clinton, içinde bulunduğu duruma ilişkin, "Son bir hafta birkaç kez, iyi bir kitap alıp köpeklerimle birlikte bir yere kurulmak ve evden hiç çıkmak istemediğim anlar oldu." değerlendirmesinde bulundu.

  TRUMP'TAN BAHSETMEDİ

  Clinton, çocuklarla ilgili etkinlikte siyasi konulara sınırlı şekilde değinerek, seçimleri kazanan Trump'tan hiç bahsetmedi. Trump yönetimine dolaylı olarak gönderme yapan Clinton, "Çocuklarımız, ailelerimiz ve ülkemiz için yapacak çok işimiz var" dedi.

  Ülkenin seçim atmosferinde birlik ve beraberlik görüntüsünden uzaklaşmış olabileceğini dile getiren Clinton, "Şu anda çok mümkün gözükmese de hala üzerine bir şeyler inşa edebileceğimiz ortak bir zeminimiz var" ifadesiyle taraftarlarına umut dağıttı.

  KALP KIRIKLIĞI BİR GÜNDE DÜZELMEZ

  Amerikan medyasına yansıyan haberlerde Clinton'ın, pazartesi günü görüştüğü Demokrat bir vekile, "Kimse benden daha üzgün olamaz. Kalp kırıklığı bir gecede düzelmez; bu da düzelmeyecek" dediği iddia edildi. Geçen hafta salı günü yapılan 58. başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Trump, Demokrat rakibi Clinton'a önemli bir üstünlük sağlayarak ABD'nin 45. Başkanı seçilmişti.


  Görüş Bildir