Petrol
115.42
1.09%
Euro
17.4293
-0.74%
Dolar
16.229
-0.73%
Altın
966.18
-0.66%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.722
-2.21%
22ºC
İstanbul
Bulutlu 22 C
  CNN İsrail muhabirini bölgeden çekti

  CNN İsrail muhabirini bölgeden çekti

  İsrail'in Gazze'ye başlattığı kara operasyonuna, Twitter üzerinden tepki gösteren CNN International muhabiri Diana Magnay, Moskova'ya gönderildi.
  • 18.07.2014 - 18:57

  ABD merkezli yayıncı kuruluş CNN, İsraillilere tepki gösteren Tweet’inden sonra dünya çapında yankı uyandıran muhabiri Diana Magnay’ı görevinden aldı.

  CNN İsrail muhabirini bölgeden çekti #1

  İSRAİLLİLER KENDİSİNİ TEHDİT ETMİŞTİ

  Magnay, CNN’de perşembe günü İsrail-Gazze sınırını gören Sderot Tepesi'nden yaptığı canlı yayın sırasında, yakınlarında bulunan İsraillilerin, Gazze’ye her bomba atılışında sevinç çığlıklarının duyulmasının ardından, kendisini tehdit etmeleri üzerine tepkisini Twitter’dan göstermişti.

  İsrailliler Gazze'ye atılan roketleri alkışlarla kutladı İZLE

  MOSKOVA'YA GÖNDERİLDİ

  Magnay’ın paylaşımları sonrası CNN’den bir sözcü tarafından ABD merkezli haber sitesi Huffington Post’a yapılan açıklamada, "Diana, canlı yayında kışkırtılıp tehdit edilince Twitter üzerinden öfkeli bir reaksiyon gösterdi. Ekibimizi doğrudan hedef alanlara yönelik kullandığı dil için çok üzgün” dedikten sonra İsrail-Gazze sınırındaki görev yerinin Moskova olarak değiştirildiğini belirtti.

  NBC DE MUHABİRİNİ GERİ ÇEKTİ

  Magnay, Gazze’ya kara harekâtındaki yayınlar nedeniyle görevinden olan ikinci muhabir oldu. Zira, ABD’li yayıncı kuruluş NBC de Gazze sahilinde oynarken bombalara hedef olan dört Filistinlin coçuğun ölümünü dünyaya duyuran deneyimli Ortadoğu muhabiri Ayman Mohyeldin’i bölgeden almıştı. Mohyeldin’in neden alındığıyla ilgili NBC’den bir açıklama yapılmadı. Ancak Huffington Post’a bilgi veren kanal kaynakları, görev değişikliğinin güvenlik gerekçeleriyle yapıldığını söyledi.

  PAYLAŞIMLARI SOSYAL MEDYADAN SİLİNDİ

  Öte yandan, Mohyeldin’in son zamanlarda yaptığı bazı tweet’leri ve Facebook paylaşımlarının silinmesi de dikkat çekti. Mohyeldin’in görevden alınmasında bu paylaşımların etkili olduğu şüphesi uyandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir