Petrol
95.98
-0.63%
Euro
18.2145
-0.25%
Dolar
18.1138
0.19%
Altın
1.028
-0.53%
Borsa
304
0.00%
Bitcoin
393.592
-8.19%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  CTP: Türkiye bize saygı göstersin

  KKTC'deki ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Genel Sekreteri Asım Akansoy, Egemen Bağış'ı eleştirdi.
  • 07.10.2011 - 17:29
  CTP: Türkiye bize saygı göstersin

  CTP: Türkiye bize saygı göstersin #1

  CTP Basın Bürosu'dan yapılan açıklamaya göre, Akansoy, katıldığı bir televizyon programında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun 21 Eylül'de New York'ta imzaladığı Kıta Sahanlığı Sınırlandırma Anlaşması'nın ardından yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

  BAĞIŞ DA BİZE SAYGI DUYMALI

  CTP Parti Meclisi'nin Çarşamba akşamı oybirliğiyle anlaşmayı ''ret'' kararı alması üzerine, Avrupa Biliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın ''Umarım CTP kararını gözden geçirir'' açıklamasının hatırladıldığı Akansoy, ''Biz Sayın Bağış'ın düşüncelerine saygı duyuyoruz, Sayın Bağış da bize saygı duymalı. Bu, çözümü varlık sebebi sayan CTP'nin alması gereken bir karardır'' diye konuştu.

  SERT AÇIKLAMA YAPILMAMALI

  CTP Parti Meclisi'nin konuyu her açıdan değerlendirip tartışarak bu kararı aldığını kaydeden Akansoy, ''Gündem, bizim kararımızı değiştirmemiz değil, önümüze bakmak olmalı'' dedi. Kıbrıslı Rumların petrol ve doğalgaz için sondaj başlatmakla bir hata yaptığını ifade eden Akansoy, ''Artık çözüme konsantre olunmalı ve sert açıklama yapılmamalı'' diye konuştu. Akansoy, ''Çözüme odaklanmalıyız. Bağış'ın yaklaşımını anlıyorum ama kendisinden, görüştüğü KKTC Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün'e 'konuları neden Meclis'e götürmüyorsunuz da bizi ana muhalefetle karşı karşıya bırakıyorsunuz' diye sormasını beklerdik'' dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir