Petrol
82.75
0.00%
Euro
17.7517
0.10%
Dolar
18.4571
-0.10%
Altın
964.28
0.13%
Borsa
326
-0.65%
Bitcoin
356.508
1.56%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan New York'a geldi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler'in 71. Genel Kurul görüşmelerine katılmak içn geldiği New York'ta coşkuyla karşılandı.
  • AA
  • 19.09.2016 - 22:51

  Erdoğan'a New York ziyaretinde Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve milletvekilleri eşlik edecek.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a New York'ta coşkulu karşılama

  KATAR EMİRİ İLE GÖRÜŞTÜ

  Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile görüştü.
  Erdoğan, konakladığı Peninsula Otel'de Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile bir araya geldi. Katar Emiri'ni otele gelişinde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Şeyh Temim bin Hamed Al Sani arasında yaklaşık 1 saat 20 dakika süren görüşme, basına kapalı gerçekleşti.

  YARINKİ PROGRAMI YOĞUN

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın BM Genel Merkezi’nde BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun tarafından heyet başkanları ve eşleri onuruna düzenlenecek resepsiyona ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve 2030 Kalkınma Gündemi’nin kabulünün birinci yıl dönümü münasebetiyle düzenlenecek etkinliğe katılacak.

  BM Genel Kurulu genel görüşmelerinin açılış oturumunda yer alacak Erdoğan, İngiltere Başbakanı Theresa May ve Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'i ayrı ayrı kabul edecek.

  MÜLTECİ KONUSU GÖRÜŞÜLECEK

  Erdoğan, BM Genel Kurulu’na hitap ettikten sonra BM Genel Sekreteri Ban tarafından düzenlenecek öğle yemeğine, ardından ABD Başkanı Barack Obama’nın evsahipliğinde yapılacak “Mülteciler” konulu Liderler Zirvesi'ne katılacak.

  İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşeko ile ayrı ayrı görüşecek Erdoğan, ABD Başkanı Obama ve eşi tarafından heyet başkanları onuruna verilecek resepsiyona iştirak edecek.


  Görüş Bildir