Petrol
93.34
1.08%
Euro
18.2769
0.17%
Dolar
17.9556
0.23%
Altın
1.018
-0.35%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
424.932
-1.89%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına Merkel'den yanıt

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına Merkel'den yanıt

  Almanya Başbakanı Merkel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisi hakkında PKK'yı desteklediği yolundaki suçlamasının absürt olduğunu söyledi.
  • 17.03.2017 - 09:44

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ın açıklamalarına Merkel den yanıt #1

  Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Türk bakanlara Almanya ve Hollanda'da referandum kampanyası yapma izni verilmemesinin ardından yaptığı sert eleştiriler üzerine açıklamada bulundu.

  "PKK'YI DESTEKLEDİĞİM SUÇLAMASI ABSÜRT"

  Alman gazete Saarbruecker Zeitung'a konuşan Merkel, Erdoğan'ın bu hafta, kendisinin PKK'yı desteklediği yolundaki suçlamasının absürt olduğunu söyledi.

  "PROVOKASYON YARIŞINDA YER ALMAYA NİYETİM YOK"

  Erdoğan'ın Hollanda'ya yönelik açıklamalarına değinen Merkel, "Bu provokasyon yarışında yer almaya niyetim yok. Hakaretlerin sonlanması lazım." dedi.

  ERDOĞAN 'FAŞİST' VE 'NAZİ KALINTISI' DEMİŞTİ

  Erdoğan, planlanan bazı referandum kampanyalarını iptal etmesinden dolayı Almanya'yı "faşist eylemlerde" bulunmakla suçlarken, Hollanda'nın yasağı sonrası da bu ülkeyi "Nazi kalıntısı" olarak nitelemişti.

  "KİMSEYE GELECEK İÇİN AÇIK ÇEK VERMİYORUZ"

  Merkel, Almanya'da referandum düzenlemek isteyen Türk siyasetçilerin, kimin hangi nedenle katılacağını açıklamaları gerektiğini ve Alman yasaları ile Alman anayasası ilkelerine uymaları gerektiğini belirtti. Merkel, "Ayrıca olayı her geçen gün yeniden değerlendiriyoruz ve kimseye gelecek için açık çek vermiyoruz." ifadesini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir