Euro
15.5926
0.08%
Dolar
13.8258
0.2%
Altın
791.75
0.31%
Borsa
1.927
0.89%
Bitcoin
713.774
-0.09%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C

  Dallas'ta saldırı sonrası şüpheli şahıs ihbarı yapıldı

  Dallas'ta 'şüpheli şahıs' ihbarı üzerine emniyet alarma geçti.
  • AA
  • 10.07.2016 - 10:10
  Dallas'ta saldırı sonrası şüpheli şahıs ihbarı yapıldı

  ABD’nin Dallas kentinde silahlı saldırı sonrası alarm durumunda olan polis ekipleri, bir ihbar üzerine Dallas Emniyet Müdürlüğü otoparkında SWAT (Special Weapons and Tactics - Özel Silahlar ve Taktikler) timleri ile arama yaptı.

  Dallas ta saldırı sonrası şüpheli şahıs ihbarı yapıldı #1

  TEDİRGİNLİK DEVAM EDİYOR

  Amerikan ordusunda yedek asker olarak görev yaptığı ve Afganistan’da bulunduğu tespit edilen Micah X. Johnson tarafından gerçekleştirilen saldırının ardından kentteki tedirginlik, “Black Power Political Organization” adlı örgütün saldırıyı üstlenmesi ve güvenlik güçlerine yönelik tehditleri nedeniyle etkisini artırarak devam ediyor.

  TİMLER HALİNDE GÖREV YAPIYORLAR

  Saldırı sonrası ikili timler halinde görev yapmaya başlayan Dallas polisi, Dallas Emniyet Müdürlüğü önüne taziye amaçlı yerleştirilen araçların çevresindeki güvenlik önlemlerini artırdı. Araçların yanına bir devriye ekip yerleştirilirken, çevre binaların çatılarındaki keskin nişancılar gün boyu güvenliği sağladı.

  POLİS ALARMA GEÇTİ

  Polis, akşam üzeri alınan bir ihbar üzerine alarma geçerek, Dallas Emniyet Müdürlüğünün 3 katlı otoparkında geniş çaplı arama yaptı. Helikopter destekli keskin nişancılar ve SWAT timleri ile gerçekleştirilen aramada K9 polis köpekleri ve zırhlı araçlar kullanıldı.

  YOLLAR KAPATILDI, SEFERLER DURDU, CANLI YAYIN YASAKLANDI

  Saatlerce süren arama sırasında Dallas Emniyet Müdürlüğüne çıkan yollar trafiğe kapatılırken, çevreden geçen hafif raylı ulaşım seferlerine ara verildi. Polis ayrıca arama sırasında habercilerden canlı yayın yapılmamasını istedi.

  Dallas polisi, aramanın şüpheli bir şahıs için gerçekleştirildiğini ancak şüpheli bir duruma rastlanmadığını açıkladı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir