Petrol
111.77
0.58%
Euro
17.5812
0.64%
Dolar
16.3732
0.05%
Altın
972.04
-0.28%
Borsa
2428
0.00%
Bitcoin
482.523
-0.87%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  David Cameron'dan Ramazan Bayramı mesajı

  Cameron, "Ramazan Bayramı'nı kutlayan İngiltere'deki ve dünyadaki Müslümanlara en iyi dileklerimi sunuyorum" değerlendirmesinde bulundu.
  • Ajanslar
  • 06.07.2016 - 16:31
  David Cameron'dan Ramazan Bayramı mesajı

  David Cameron dan Ramazan Bayramı mesajı #1

  İngiltere Başbakanı David Cameron, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, bayramı kutlayan İngiltere'deki ve dünyadaki Müslümanlara en iyi dileklerini sunduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı;

  İNGİLİZ DEĞERLERİNİ GÖSTERİYOR

  "Bayram dolayısıyla insanların yaptıklarına bakıyorum, yalnızlara yardım ediliyor, çocuk hastanelerine hediyeler gönderiliyor, toplulukları bir araya getiren sokak partileri düzenleniyor. Tüm bunlar birlik, tolerans ve kendinden önce başkalarını düşünmek gibi İngiliz değerlerini ortaya koyuyor."

  Bu değerlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu ve zor zamanlardan geçildiğini vurgulayan Cameron, şunları kaydetti:

  KORKUNÇ SALDIRILAR GÖRDÜK

  "Sadece geçen ay, İstanbul'da bir havaalanına, Orlando'da bir gece kulübüne, Dakka'da bir kafeye ve Bağdat'a yönelik korkunç saldırılar düzenlendiğini gördük. Bu nefreti kendi ülkemizde de yakından gördük. Ülkemizde hoşgörüsüzlük ve taciz mağduru çok kişi var. Bu kişilerden biri de hayatını kaybeden milletvekili Jo Cox oldu. Bu bayramda aileler, komşular, arkadaşlar ve iş arkadaşları bir araya gelirken, Britanya'yı dünyanın en başarılı çok etnikli, çok inançlı ülkesi yapan değerleri yeniden vurgulamak istiyorum."

  TRAFALGAR MEYDANI'NDA KUTLAMA

  Bu arada, başkent Londra'nın bu yıl seçilen Müslüman Belediye Başkanı Sadık Han, Ramazan Bayramı dolayısıyla bu hafta sonu Trafalgar Meydanı'nda kutlamaya ev sahipliği yapacak.

  Han, yaptığı açıklamada, Londra'daki ve dünyadaki Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutlayarak, "Londra belediye başkanı olarak ilk Ramazanımı geride bıraktım. Ramazan ayı Londra'daki toplulukları bir araya getirmek için bir fırsattı. Geçen ay yapılan AB referandum sonucu, milletvekilimize yönelik nefret suçu ve İstanbul'daki korkunç saldırıyı dikkate alırsak, Londralılar olarak bir araya gelmemiz her zamankinden daha önemli" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir