Euro
9.4686
0.23%
Dolar
7.8067
0.45%
Altın
461.06
0.16%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
148.654
-1.58%
11ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 11 C

  Delhi'de öğrenciye otobüste toplu tecavüz

  Öğrenciye saldıranlar arasında şoför ve muavinin de olduğu iddia ediliyor.
  • 17.12.2012 - 17:02
  Delhi'de öğrenciye otobüste toplu tecavüz

  Delhi de öğrenciye otobüste toplu tecavüz #1

  Hindistan'ın Delhi kentinde 23 yaşındaki bir öğrencinin seyahat ettiği otobüste toplu tecavüze uğradığı bildirildi. Polis, öğrencinin pazar gecesi bir erkek arkadaşıyla seyahat etmekte olduğunu duyurdu. Öğrenci ve arkadaşının vahşi bir şekilde dövüldükleri, çırılçıplak soyuldukları ve araçtan atıldıkları gelen bilgiler arasında.

  TECAVÜZ BAŞKENTİ DELHİ

  Hastanede tedavi altına alınan öğrencinin durumunun kritik olduğu bildirildi. Delhi, sıklıkla ''Hindistan'ın tecavüz başkenti'' olarak anılıyor.Kentte, her yıl 500'den fazla tecavüz vakası kayda geçiyor.

  Muhabirler, Delhi'nin kadınlar için yaşaması zor bir kent olarak nitelerken, cinsel taciz vakalarının yaygın, tecavüz ve kaçırma olaylarının da sıklıkla yaşandığı bir yer olduğuna dikkat çekiyor.

  "OTOBÜS ŞOFÖRÜ VE MUAVİN DE SALDIRGANLAR ARASINDA"

  Delhi'nin üst düzey yetkililerinden Sheila Dikshit, sorumlulara karşı sert önlemler alınacağını açıkladı. Olayın Delhi'nin güney doğusunda meydana geldiği, mağdurların kentte bir sinemada bir film gösteriminden dönmekte oldukları bildirildi. Mağdurların altı-yedi kişinin saldırısına uğradığı belirtilirken, saldırganlar arasında otobüsün şoförü ve muavinin de olduğu iddiaları var.

  Ulusal Kadın Komisyonu Başkanı Mamata Sharma, ''Bu tür olaylar Delhi'de artıyor ve hükümetin de bu konuda uyanık olması gerekir'' dedi. Sharma, olayla ilgili soruşturma yürüteceklerini de kaydederken, ''Polise alınan önlemlerin ne olduğunu da soracağız'' diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir