Euro
10.2755
1.59%
Dolar
8.7631
1.29%
Altın
498.9
1.42%
Borsa
1.403
-0.34%
Bitcoin
381.985
4.94%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Demokrat Senatör 2020 başkanlık seçimlerinde aday olacak

  ABD’de Demokrat Senatör Kamala Harris, 2020 başkanlık seçimlerinde aday olacağını açıkladı.
  • İHA
  • 22.01.2019 - 08:41
  Demokrat Senatör 2020 başkanlık seçimlerinde aday olacak

  ABD’de Senato'ya ilk defa seçilen eski Kaliforniya Başsavcısı Kamala Harris, ABD Başkanlığı'na aday oldu.

  "ABD'NİN DIŞ POLİTİKASI SOSYAL MEDYADAN YÖNETİLMEZ"

  Howard Üniversitesi'nde düzenlediği basın toplantısında, “Bölgesel, eyalet ve federal hükümette lider olma tecrübesine sahibim,” diyerek ABD’nin problemlerine çözüm için aday olacağını açıklayan Harris, adaylığını, suikast sonucu öldürülen ABD Afrika-Amerikalı hak savunucusu Martin Luther King’e adadığını söyledi. Trump ve Beyaz Saray’ın dış politikasına ilişkin soru üzerine ise Harris, ABD’nin dış politikasının sosyal medya üzerinden yürütülemeyeceğini, askeri kararların askeri liderlere danışılarak alınması gerektiğini söyledi.

  Demokrat Senatör 2020 başkanlık seçimlerinde aday olacak #1

  "ÜLKEMİ SEVİYORUM"

  Harris, 2020’de farklı ne yapacağının sorulması üzerine, “Sadece konuşmayacağız, dinleyeceğiz de. ABD Başkanı adayı olarak hedefim bu ülkeyi gezmek, oturma odalarına girmek ve aileleri dinlemek. Ayrıca onların başkanlık pozisyonuna geldiğimde ülkenin tüm insanlarını temsil edeceğimizi anlamalarını sağlamak.” şeklinde konuştu. “Ülkemi seviyorum” diyen Harris, ABD’nin değerleri ve halkı için savaşmaya hazır olduğunu ve bu savaşı kazanacağını ifade etti.

  "BİRLİKTELİĞİMİZ HER ZAMAN GÜCÜMÜZDÜR"

  Şu andaki yönetimin ABD değerlerine saldırdığını söyleyen Harris, kendisinin halk için çalışan bir yönetim sunacağını kaydetti. Harris, ayrıca sloganının “halk için” olacağını söyledi. Senatör Harris, “Aramızda nefreti ve ayrışmayı körükleyen çok güçlü sesler var. Bunları reddetmeliyiz. Bunlar bizi Amerikalı olarak temsil etmiyor. Birlikteliğimiz her zaman gücümüzdür.” diyerek sözlerini noktaladı.

  Demokrat Senatör 2020 başkanlık seçimlerinde aday olacak #2

  "HALKTAN UZAK"

  Cumhuriyetçi Parti Komitesi ise Harris’i en az destek alan, yetersiz ve halktan uzakta bir aday olarak değerlendirdiklerini açıkladı. Jamaika ve Hindistan’dan ABD’ye göçmüş bir çiftin çocuğu olan 54 yaşındaki Harris, Demokrat Parti’nin yükselen yıldızı olarak görülüyor. Harris, özellikle son yıllarda parti tabanında değişen ve artan farklı etnik kökenli azınlık ve kadınlardan destek görüyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir