Dolar
6.8597
0.1006%
Euro
7.7279
0.3154%
Altın
1775.06
-0.0157%
Borsa
115748.47
-0.9916%
G. Altın
392.135
0.2046%
Bitcoin
62784.75
0.0912%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Depresyondan kaçan üç İngiliz vatandaşı IŞİD'li oldu

  İngiltere, geçmişte içki içen ve gece kulüplerine giden üç İngiliz gencin şimdi IŞİD saflarında göz kırpmadan adam öldürmesini konuşuyor.
  • 24.06.2014 - 13:03

  Depresyondan kaçan üç İngiliz vatandaşı IŞİD'li oldu #1

  Depresyondan kaçan üç İngiliz vatandaşı IŞİD'li oldu #2

  Irak'ta ve Suriye'de birçok kenti ele geçiren terör örgütü Irak Şam İslam Devleti IŞİD'in yayınladığı ve örgüt için gönüllü savaşacak kişilere çağrı yaptıkları videoda yer alan 3 İngiliz vatandaşının kimlikleri belirlendi.

  "İÇKİYE VE GECE KULÜPLERİNE DÜŞKÜNDÜ"

  İngiltere'deki tanıdıkları tarafından adının Abdul Raqip Amin olduğu belirtilen IŞİD militanı, çocukluğunda Aberdeen'de futbol meraklısı, atak, içkiyi ve gece kulüplerine düşkündü.Depresyondan kaçan üç İngiliz vatandaşı IŞİD'li oldu #3

  "DEPRESYONDAN ÇIKMANIN İLACI CİHAT"

  Amin, yayınlanan videoda iki İngiliz arkadaşıyla birlikte görülüyor. İngiliz vatandaşları Reyaad Khan ve Nasser Muthana da IŞİD'in yayınladığı videoda, Müslüman gençleri "cihat"a çağırıyor. IŞİD militanları, "cihat" depresyondan çıkmanın ilacı olarak tanımlıyor.

  "İŞİNİZİ, AİLENİZİ, ARABANIZI FEDA EDİN"

  IŞİD'in siyah bayrağı önünde konuşan Amin, "İşinizi, ailenizi, sahip olduğunuz arabayı feda etmeye istekli misiniz? Bunları Allah aşkına feda etmeye istekli misiniz?''diye soruyor. Amin, bunlardan vazgeçen gençleri, Allah'ın 700 kat daha fazla mükafatlandıracağını iddia ediyor. Bangladeş doğumlu Abdul Raqip Amin çocukluğunu İskoçya'da geçirdi. Ailesiyle birlikte Leicester'e taşınmadan önce ilk ve orta okulu Alberdeen'de okudu.

  "ALKOL KULLANIRDI"

  Amin'i Alberdeen'den tanıyan bir kişi, şuan IŞİD için savaşan militanın önceden alkol içmeyi ve gece kulüplerine gitmeyi çok sevdiğini, yumruklarıyla tüm problemlerle başa çıkabildiğine inandığını söyledi. İngiliz yayın kuruluşu BBC'e konuşan ve kimliğini belirtmek istemeyen kişi, ''Kendisi biraz kibirli biraz kızgındı. Belki kanıtlamak istediği bir şey vardı. Birçok kavgayı sonuca bağlardı''dedi. St. Machar Akademisi'ndeki diğer arkadaşları ise, Amin'i insanlarla hızlı iletişim kurabilen ve futbol meraklısı biri olarak tanımladı.

  Depresyondan kaçan üç İngiliz vatandaşı IŞİD'li oldu #4

  Depresyondan kaçan üç İngiliz vatandaşı IŞİD'li oldu #5

  Görüş Bildir