Petrol
85.86
0.34%
Euro
19.693
0.32%
Dolar
18.6368
0.01%
Altın
1.078
0.12%
Borsa
4966
0.00%
Bitcoin
327.177
1.52%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  Donald Trump'tan Siyahiler ve Müslümanlar sorusuna yanıt

  Donald Trump'tan Siyahiler ve Müslümanlar sorusuna yanıt

  Trump, başkan seçildikten sonra ülkedeki siyahilerin ve Müslümanların korku içerisinde olduğu yönündeki görüşlere tepki gösterdi.
  • AA
  • 14.11.2016 - 04:27

  Başkan seçildikten sonra ilk mülakatını CBS kanalına yapan Trump, ABD'nin iç ve dış politikası hakkında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

  MEDYAYI SUÇLADI

  ABD'de yaşayan siyahilerin ve Müslümanların kendisinin başkan seçilmesinden sonra dehşete düştüğünün belirtilmesi üzerine, Trump ABD medyasını suçladı.

  Trump, "Eğer gerçekten böyle hissediyorlarsa bu berbat bir şey. Bence bu korku medya tarafından hazırlanıyor çünkü ülkede bazı olaylar daha önce de yaşanmış olsa da sanki şimdi başlamış gibi gösteriyorlar. Eğer ben bir şey söylememiş olsam dahi, onlar bir şey bulup hikayeleştirirler, basın bu işe yarıyor." dedi.

  Mülakatta Trump'a ABD sokaklarında yüzbinlerce insanın seçim sonrasında sokaklara çıkarak protesto gösterileri düzenlediği hatırlatıldı.

  "PROTESTO EDENLER BENİ İYİ TANIMIYOR"

  Trump, kendisini sokaklarda protesto edenlerin aslında kendisini çok da iyi tanımadıklarını öne sürerek, göstericilerin arasında profesyonel göstericilerin karışarak ortamı tahrik etmeye çalıştıklarını söyledi. Trump, "Sokaklarda beni protesto edenlerin bazıları profesyonel gösterici." ifadesini kullandı.

  "CUMHURİYETÇİLER SOKAKLARA ÇIKSA TEPKİLER FARKLI OLURDU"

  Protesto gösterilerinin bir an önce sona ermesini umut ettiğini aktaran Trump, şunları kaydetti: "Beni protesto edenlere korkmamaları gerektiklerini söylemek istiyorum. Korkmayın, bu ülkenin gücünü tekrar geri getireceğiz. Seçimlerden yeni çıktık ve biraz zaman verilmesi gerekiliyor. İnsanlar protesto gösterisi yapıyor. Eğer Hillary Clinton kazansaydı ve benim destekçilerim sokaklara çıksaydı herkes kınamaya başlardı. Farklı bir tavır sergilerlerdi. Çifte standart uygulanıyor."


  Görüş Bildir