Petrol
95.78
-0.84%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
386.825
-7.99%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  Donetsk'te Rus yanlıları bağımsızlıklarını ilan etti

  Donetsk'te Rus yanlıları bağımsızlıklarını ilan etti

  Rusya yanlısı göstericiler, Ukrayna'nın Donetsk Bölge Valiliği binasını ele geçirerek, “Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin” kurulduğunu duyurdular.
  • 07.04.2014 - 15:28

  Donetsk te Rus yanlıları bağımsızlıklarını ilan etti #1

  Ukrayna'nın doğusundaki 3 büyük kentte, Rusya'ya katılmak için referandum isteyen göstericiler dünden bu yana hükümet binalarını işgal eylemleri yapıyor. Son olarak Donetsk kentinde birkaç günden bu yana devam eden Rusya yanlısı gösterilerde önemli gelişme meydana geldi.

  VALİLİĞE RUS BAYRAĞI

  Ukrayna'nın Donetsk Bölge Valiliği Rusya yanlısı göstericiler tarafından ele geçirildi. Sayıları 2 bini geçtiği belirtilen göstericiler valilik binasının kapı ve pencerelerini kırarak içeri girdiler. İlk katı ele geçiren göstericiler Ukrayna bayrağını kaldırarak Rusya bayrağı diktiler. Emniyet güçlerinin ve tomanın hazır bulunduğu valilik binası önünde polislerin göstericilere müdahale etmediği görüldü.

  Donetsk'te Rus yanlıları bağımsızlıklarını ilan etti İZLE

  BAĞIMSIZLIKLARINI İLAN ETTİLER

  Rusya yanlısı göstericiler, tek taraflı olarak Ukrayna'dan bağımsızlıklarını ilan ettiler. Interfax’ın bölgeden edindiği bilgiye göre, merkez yönetim binasında toplantı yapan grup “Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin” kurulduğunu duyurdu.

  Donetsk te Rus yanlıları bağımsızlıklarını ilan etti #2

  Donetsk te Rus yanlıları bağımsızlıklarını ilan etti #3

  PUTİN'DEN BARIŞ GÜCÜ TALEBİ

  ITAR TASS'ın Haber Ajansı gelişmeyi Ukrayna'nın Donetsk kentinde "Halk Cumhuriyeti" ilan eden Rusya yanlıları Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den barış gücü talebinde bulundu şeklinde duyurdu.

  Donetsk te Rus yanlıları bağımsızlıklarını ilan etti #4

  Donetsk'in yanı sıra Luhansk e Harkov şehirlerinde de Rusya yanlısı gösteriler devam ediyor. Luhansk'ta göstericiler bir silah deposunu ele geçirdiler.

  MOLDOVA DA KARIŞTI

  Moldova'nın başkenti Kişinev'de de hem Rusya yanlıları, hem de karşıtları gösteriler düzenledi. Rusya karşıtları, Moldova'nın Transdinyester bölgesinin Moskova tarafından ilhak edileceğini düşünüyorlar. Rusya yanlıları ise Avrupa Birliği yerine Rusya'yı tercih ettiklerini söyleyerek eylemlerine devam ediyorlar.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir