Petrol
76.88
0.47%
Euro
19.7358
0.25%
Dolar
18.6478
0.05%
Altın
1.075
0.31%
Borsa
4856
0.60%
Bitcoin
326.019
2.32%
12ºC
İstanbul
Hafif yağmur 12 C

  DSK'dan 1 milyon dolarlık cinsel taciz davası

  IMF eski başkanı Dominique Strauss-Kahn tecavüz suçlamasında bulunan Nafissatou Diallo'ya dava açtı.
  • 15.05.2012 - 23:56
  DSK'dan 1 milyon dolarlık cinsel taciz davası

  DSK dan 1 milyon dolarlık cinsel taciz davası #1

  ABD'de otel görevlisi Nafissatou Diallo'ya tecavüz girişiminde bulunmakla suçlanan ve delil yetersizliğinden hakkındaki dava düşen IMF eski Başkanı Strauss-Kahn, Diallo'ya, yalan beyanda bulunma, iftira ve süreci kötüye kullanma suçlamalarıyla bir milyon dolarlık tazminat davası açtı.

  "İTİBARIMA ZARAR VERDİ"

  Bronx mahkemesine dün yapılan ve AFP'nin bugün eriştiği başvuruda, Strauss-Kahn, Diallo'yu, "bilerek ve isteyerek güvenlik güçlerine yalan beyanda bulunmak ve bunun sonucunda, mesleki fırsatların kaybına neden olarak, kendisinin dünya çapındaki itibarına zarar vermekle" suçladı.

  İlk etapta New York Post'un internet sitesinde görülen mahkeme belgelerinde, Strauss Kahn, bu olay olduğu dönemde kendisinin, bazıları tarafından Fransa'nın gelecekteki cumhurbaşkanı olarak görüldüğünü hatırlattı.

  İLİŞKİDE ZORLAMA OLMADI

  Kahn dava dilekçesinde, Diallo ile cinsel ilişkisinin "şiddet ve zorlama olmaksızın, karşılıklı rıza ile" olduğunu ifade etti.

  Kahn, daha önce bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, Nafissatou Diallo ile New York'ta "uygunsuz bir ilişki yaşadığını" kabul etmişti. "Bu, ahlaki bir hata ve bundan gurur duymuyorum" diyen Strauss-Kahn, tutuklandığı sırada "çok korktuğunu ve utandığını" söylemişti.

   

   

   

   


  Görüş Bildir