Petrol
93.8
-4.43%
Euro
18.2961
-0.57%
Dolar
17.956
0.13%
Altın
1.028
-1.08%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
437.275
-0.92%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Dünya basınında Van depremi

  Van'da 7.2 şiddetinde meydana gelen deprem dış basında da geniş yer buldu.
  • 24.10.2011 - 08:27
  Dünya basınında Van depremi

  Dünya basınında Van depremi #1

  Amerikan yayın kuruluşu CNN, haberi "Şiddetli deprem Türkiye'nin fakir bölgesini vurdu" başlığıyla duyurdu.

  TÜRKİYE DEPREMLERE KARŞI SAVUNMASIZ

  İngiliz yayın kuruluşu BBC, Türkiye'nin jeolojik bakımdan depremlere karşı savunmasız olduğunu yazdı, 1999 depremini hatırlattı. El Cezire televizyonu Van depremi sonrası can kaybının artmasından endişe edildiğini belirtti. Van depremi yazılı basında da detaylı şekilde yer buldu.

  DEPREMDEN KARELER

  TÜRKİYE İLE İSRAİL ARASI BUZLAR ERİYECEK Mİ

  İsrail'in Haaretz gazetesi haberinde, Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in Abdullah Gül'ü arayıp, ölenler için başsağlığı dilediği ve yardım önerdiği bilgisine yer verdi. İtalyan La Repubblica gazetesi, deprem Türkiye ile İsrail arasındaki buzları eritecek mi? başlığını kullandı.

  ŞİMDİ TOP ANKARA'DA

  Gazete şu ifadeleri kullandı: "Van'daki 7.2'lik depremden hemen sonra İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü araması, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun da Recep Tayyip Erdoğan'a deprem için yardım elini uzatmak istediğini iletmesi iki ülke arasında dondurulan diplomasinin çözülmesi için bir ortam doğduğunun bir habercisi olarak algılanmakta. Şimdi top Ankara'da."

  CAN KAYBI BİNE YÜKSELEBİLİR

  İngiliz The Telegraph ise deprem sonrası can kaybının bine yükseleceği endişesini yazdı. Gazetenin haberinde; ABD, İngiltere, Almanya, Polonya, Macaristan, İsviçre, Yunanistan ve İsrail'in Türkiye'ye deprem sonrası hemen yardım önerdiği belirtildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir