Euro
10.1096
0%
Dolar
8.3135
0.02%
Altın
498.92
-0.01%
Borsa
1.454
0.9%
Bitcoin
363.001
-7.33%
18ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 18 C
  Duterte: İnsan haklarının canı cehenneme

  Duterte: İnsan haklarının canı cehenneme

  ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte ile bir araya geldi.
  • AA
  • 07.08.2017 - 22:57

  Filipinler Devlet Başkanı Duterte, başkent Manila'da düzenlenen 50. Güney Doğu Asya Ülkeler Birliği (ASEAN) Dışişleri Bakanları Toplantısı kapsamında düzenlenen basın toplantısında konuştu.

  "BEN SİZİN MÜTEVAZI DOSTUNUZUM"

  Duterte, ABD yönetiminin Kuzey Kore'nin nükleer programından rahatsızlık duyduğunu bildiklerini belirterek, "Ben sizin Güney Doğu Asya'daki mütevazı dostunuzum." dedi.

  Duterte: İnsan haklarının canı cehenneme #1

  CANI CEHENNEME ÇIKIŞI

  Görüşmeden önce insan hakları konusunun ele alınıp alınmayacağı sorularını cevapsız bırakan Duterte, basın toplantısında bu konuda gelen bir soru üzerine "İnsan hakları mı, canı cehenneme!" değerlendirmesinde bulundu.

  "İNSAN HAKLARINI KARIŞTIRMAYIN"

  Duterte sözlerini, "Polis ve askerler benim sorumluluğumda öldü. Marawi'de şu anda devam eden çatışmalara uyuşturucudan başka ne sebep oldu? Bu nedenle insan haklarını karıştırmayın." şeklinde sürdürdü.

  BAKANLARLA GÖRÜŞME YAPTI

  Duterte'nin Tillerson'un yanı sıra Avustralya Dışişleri Bakanı Julie Bishop, Şili, Kolombiya, Hindistan ve Avusturya'nın temsilcileri ile görüştüğü kaydedildi.
  Tillerson, görüşmeden önce yaptığı açıklamada ülkesinin Filipinler'e, Marawi'yi kuşatan Maute militanlarıyla mücadele için eğitim, keşif ve istihbarat desteği verdiğini söylemişti.

  Duterte: İnsan haklarının canı cehenneme #2

  TİLLERSON'DAN DESTEK MESAJI

  Filipinler'in daha önce hiç kimsenin baş etmek zorunda kalmadığı bir yolla savaşan düşmana karşı mücadelesine destek olacaklarını kaydeden Tillerson, "Durumu kontrol altına almaya başladıklarını düşünüyoruz." demişti.

  Duterte: İnsan haklarının canı cehenneme #3

  Filipinler Devlet Başkanı Duterte'nin binlerce şüphelinin öldürülmesine yol açan uyuşturucuyla mücadelesini eleştiren insan hakları gruplarının, ABD Başkanı Donald Trump'ın da Duterte ile sıkı bağlar kurma istekliliğini eleştirmesine atıfta bulunan Tillerson, ABD'nin Filipinler'in militanlarla mücadelesine yardımında herhangi bir çelişki olmadığını dile getirmişti.

  Duterte: İnsan haklarının canı cehenneme #4

  Duterte: İnsan haklarının canı cehenneme #5

  Duterte: İnsan haklarının canı cehenneme #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir