Duterte'nin oğlu ve damadı ifade verdi

QWEQWe

Duterte'nin, Davao kentinin belediye başkan yardımcılığı görevini yürüten oğlu Paolo Duterte ve avukat olan damadı Manases Carpio, Manila ve diğer yerlerde faaliyet gösteren kaçakçılardan rüşvet alan nüfuzlu bir gruba mensup oldukları iddiasıyla Senatoda düzenlenen oturuma davet edildi. Oturum canlı yayınlandı.

Duterte'nin oğlu ve damadı ifade verdi

İLK KEZ İFADE VERDİLER

Paolo Duterte ve Carpio, Çin'den gelerek Manila limanından geçen yasa dışı uyuşturucu sevkiyatının ve Gümrük Bürosundaki yolsuzlukların soruşturulduğu oturumda ifade verdi.

Duterte'nin oğlu ve damadı ifade verdi

Senatörler tarafından araştırılan sevkiyata doğrudan müdahil olmadıkları kaydedilen Paolo Duterte ve Carpio, haklarındaki iddiaları reddetti.

DUTERTE'DEN BASINA ÇAĞRI

İki gün önce, ülkede yürütülen uyuşturucu operasyonlarına gazetecilerin de katılmasını isteyen Duterte, emniyet güçlerine hitaben, "Bu bir emirdir. Basını getirin ve olay yerine öncelikle onları götürün. Bu sayede meseleyi baştan sona anlayabilirler." ifadesini kullanmıştı.

Duterte'nin oğlu ve damadı ifade verdi

Basın mensuplarına da "Eğer vurulursanız, hala şüphelilerin silahı olmadığına mı inanacaksınız?" diye soran Duterte, gazetecilerin, şüpheli uyuşturucu kaçakçılarının gizlendiği yerlere yapılan baskınlar sırasında kolluk kuvvetlerinin hemen yanı başında olması gerektiğini söylemişti.

FİLİPİNLER'DE UYUŞTURUCU İLE KANLI MÜCADELE

Filipinler'de Devlet Başkanı Rodrigo Duterte geçen yıl 30 Haziran'da görevi devraldığından beri yürütülen uyuşturucu operasyonlarında, polis kayıtlarına göre şimdiye kadar 5 binden fazla şüpheli öldürüldü.

Duterte'nin oğlu ve damadı ifade verdi

Yerel ve uluslararası insan hakları örgütleri, uyuşturucuyla mücadele operasyonları nedeniyle eleştirdikleri Duterte hükümetini "insanlığa karşı suç" işlemekle suçluyor.